Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Новий сервіс для підприємців-аграріїв у ДАРі

20 Жовтня 2022 17:12

Новий сервіс для підприємців-аграріїв у ДАРі

Міністерство аграрної політики та продовольства України у партнерстві із компанією «Agrochart» розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. Про це повідомляє Мінагрополітики.

У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки «Кабінету користувача» (кнопка «Огляд ринку»), а також у меню у лівій частині сторінки (розділ «Від партнерів»).

Попри те, що доступ до подібної інформації надається лише за передплатою, для зареєстрованих користувачів Державного аграрного реєстру − вона безкоштовна. Це стало можливим завдяки партнерству, укладеному Меморандуму про співробітництво з однією з найбільших у світі баз даних «AgroChart», яка містить інформацію щодо цін та статистики аграрних ринків від 1970 року.

Відповідно до умов Меморандуму, сторони домовились про подальшу співпрацю з метою забезпечення сільськогосподарських виробників актуальною інформацією про кон’юнктуру українського ринку, оцінки експортних можливостей та відстеження змін, що впливають на експорт та імпорт сільськогосподарської продукції України.

У розділі «Огляд ринку» зареєстровані агровиробники мають змогу перевіряти міжнародні ціни у портах західних та східних країн, Латинської Америки та України, а також на міжнародних біржах на такі види агропродукції: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, рослинна олія і корми. Графіки цін будують як за місяць, так і за всю історію спостережень.

«На сьогодні держава має забезпечувати наших аграріїв якомога ширшим інструментом підтримки, зокрема інформаційними даними: йдеться про актуальну аналітику експортної пропозиції та імпортного попиту в розрізі країн, реальну картину міжнародної цінової політики, достовірну інформацію щодо функціонування ринків. Усі ці аспекти мають їм допомогти приймати більш зважені рішення щодо зберігання і збуту виробленої продукції», − зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Він додав, що відтепер користувачі ДАР можуть не лише швидко та зручно подавати заявки на програми підтримки через персональний електронний кабінет, але й аналізувати тренди на міжнародних ринках та застосовувати ці дані у розбудові власного бізнесу.

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку, коштами Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності