Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Консультації для експортерів

Консультації для експортерів

Експерти Офісу з розвитку підприємництва та експорту розробили систему комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомоги обраних зовнішніх експертів.

Офіс з розвитку підприємництва та експорту надає допомогу компаніям незалежно від їх розміру і досвіду ведення зовнішньоекономічної діяльності. На якому етапі готовності до експортної експансії не був би ваш бізнес, ви завжди можете скористатися відповідним пакетом комплексної підтримки або повністю розпочати весь запропонований шлях із консультантами Установи.

Перелік послуг

Підбір міжнародного консультанта

Опис послуги

Якщо ви шукаєте надійних фахівців, які зможуть надати професійну допомогу із пошуку партнерів або аналізу ринку, Офіс має мережу надійних міжнародних партнерів–консультантів із відповідною експертизою у різних країнах світу.

Дана опція, у першу чергу, буде актуальна для компаній, які провели попередній аналіз ринків тих чи інших країн та чітко розуміють, якої компетенції не вистачає компанії для ефективної експансії. Допомога в інтернаціоналізації передбачає надання наступної підтримки:

  1. пошук надійних експортних консультантів із відповідною експертизою;
  2. допомога у розробці опису обсягу необхідних робіт для виконання консультантом;
  3. медіація процесу співпраці із обраним компанією консультантом задля досягнення максимального результату взаємодії.

Умови надання послуги

Враховуючи ризик необґрунтованої витрати ресурсів вашого бізнесу, послуга надається компаніям, які відповідають наступним критеріям:

  1. Належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України.
  2. Операційна діяльність протягом мінімум 3-х років.
  3. Кількість персоналу у штаті від 10 осіб.
  4. Наявність окремої структурної одиниці, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із добрим володінням англійської мови.
  5. Наявність сертифікації виробництва та/або продукції/послуг.

Потрібна допомога?

Напишіть повідомлення на export@epo.org.ua

Експортна діагностика

Опис послуги

Експерти Офісу з розвитку підприємництва та експорту розробили систему комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомоги обраних зовнішніх експертів.

Після проходження тесту ми запрошуємо компанії для продовження комунікації і отримання консультацій під час індивідуальної зустрічі із нашими фахівцями. Послуга полягає у проведенні GAP-аналізу за результатами тесту, що дозволить консультанту Офісу індивідуально розглянути потенціал компанії з урахуванням «білих плям» в її готовності до експорту та подальшим наданням якісних рекомендацій щодо дій, які допоможуть їх уникнути.

Потрібна допомога?

Напишіть повідомлення на export@epo.org.ua

Міжнародні публічні закупівлі

Опис послуги

З приєднанням України у травні 2016 року до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement – GPA) для українських експортерів з’явився новий канал продажу – міжнародні публічні закупівлі. Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях 47 країн-учасниць GPA на умовах недискримінації та рівного ставлення до місцевих й іноземних компаній.

Офіс надає консультаційні послуги в рамках використання механізму міжнародних публічних закупівель GPA.

Основна мета цих послуг – надати бізнесу інформацію про механізм міжнародних публічних закупівель, у тому числі Угоду СОТ про державні закупівлі (далі – Угода), проконсультувати щодо можливостей, які відкриває Угода для українського бізнесу та шляхи використання цього інструменту для самостійного опанування компанією нових експортних ринків.

Під час роботи консультант Офісу надасть рекомендації, що допоможуть Вам:

  • визначитись із цільової країною;
  • визначити код предмета закупівлі;
  • здійснювати релевантний пошук тендерів.

У результаті відповідної роботи консультанта Офісу Ви отримаєте усю необхідну інформацію та покрокові інструкції, що дозволять самостійно працювати із механізмом міжнародних публічних тендерів GPA.

Потрібна допомога?

Напишіть повідомлення на export@epo.org.ua

Корисні контакти

Підтримка та розвиток торгівлі в Україні

Підтримка та розвиток торгівлі за кордоном

Організації з підтримки та розвитку торгівлі інших країн розміщені у підрозділі «Аналітика за країнами та ринками» у профілі кожної країни з назвою - «Корисні контакти».


АЗЕРБАЙДЖАН

АЛЖИР

АРГЕНТИНА

БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА

БРАЗИЛІЯ

В`ЄТНАМ

ГВІНЕЯ

ЙОРДАНІЯ

ІРАК

ІРАН

ІСПАНІЯ

КАЗАХСТАН

КУВЕЙТ

ЛІВІЯ

МАКЕДОНІЯ

МАЛАЙЗІЯ

МАРОККО

МЕКСИКА

ПАКИСТАН

ПАР

ПІВДЕННА КОРЕЯ

СЕНЕГАЛ

СЕРБІЯ

СИРІЯ

СИНГАПУР

ТАДЖИКИСТАН

ТУНІС

УЗБЕКИСТАН

FAQ

Як дізнатися про умови доступу на ринок іншої країни?

Перелік умов доступу на ринки країн світу містить ресурс Market Access Map.

Детальний гайд щодо користування ресурсом і пошуку інформації - за посиланням.

Як дізнатися про вимоги до своєї продукції на ринку ЄС?

Вимоги до продукції в ЄС викладені у відповідному законодавстві ЄС - директивах і регламентах, що регулюють виробництво і розміщення на ринку певних категорій продукцї. Для пошуку вимог до конкрентної категорії продукції рекомендуємо використовувати наступні ресурси:

Trade Helpdesk (англ. мовою).

Хелпдеск для експортерів (укр. мовою).

Як дізнатися про вимоги до своєї продукції на ринку інших краї світу (не ЄС)?

Перелік вимог до продукції на ринках країн світу містить ресурс Market Access Map.

Детальний гайд щодо користування ресурсом і пошуку інформації - за посиланням.

Як проаналізувати попит на свою продукції на зовнішніх ринках?

Ефективним методом оцінки попиту на свій товар на зовнішніх ринках є аналіз статистики міжнародної торгівлі, а саме: обсягів експорту та імпорту, їх динаміки, стану торговельного балансу, рівня монополізації поставок тощо.

Надійним джерелом такої статистики є онлайн-ресурс Trade Map, який містить актуальні дані щодо світової торгівлі за 220 країнами та 5300 продуктовими групами і регулярно оновлюється.

Гайд щодо користування ресурсом Trade Map - за посиланням.

Як обрати перспективний ринок для експорту своєї продукції?

На початковому етапі потрібно визначити, які товари ви плануєте експортувати і хто є ваші клієнти (фізичні особи, компанії, посередники, державні інституції і т.п.). Далі варто скласти попередній перелік країн, які є цікавими для експорту.

На наступному етапі необхідно оцінити потенціал і привабливість кожної з попередньо обраних країн, опираючись на результати досліджень і аналітики. Доцільно проводити оцінку за такими критеріями, як: розмір і потенціал ринку, потреби споживачів і споживацькі тренди, ціни і конкуренти, бар'єри і умови виходу на ринок, логістика і потреба у додаткових витратах тощо.

Детальний гайд щодо вибору ринку для експорту за посиланням.

Детальний перелік корисних онлайн-ресурсів за посиланням.

Також ви можете використовувати аналітичні огляди країн і секторів за посиланням та секторів.

Як самостійно провести дослідження зовнішніх ринків?

Для самостійного дослідження зовнішніх ринків доцільно використовувати актуальну і достовірну інформацію, розміщену на доступних онлайн-ресурсах, у галузевих виданнях, сайтах профільних асоціацій тощо.

Детальний перелік корисних онлайн-ресурсів за посиланням.

Також ви можете використовувати аналітичні огляди країн і секторів за посиланням та індустрій.

Як почати співпрацювати з Офісом?

Для початку співпраці необхідно зареєструватися в особистому кабінеті. Через цю реєстрацію вашу компанію буде включено до нашої бази даних, що гарантуватиме отримання цікавої інформації від Офісу з розвитку підприємництва та експорту про семінари, торгові місії за кордон, запити від іноземних імпортерів на постачання продукції/послуг тощо.

Як оцінити готовність компанії та продукту до експорту?

Експерти Офісу розробили зручний онлайн-інструмент за допомогою якого ви можете оцінити готовність вашої компанії до виходу на міжнародні ринки.

Усе що вам потрібно зробити для цього - пройти тест на готовність до експорту у вашому особистому кабінеті. Результати тесту допоможуть визначити, яких компетенції вам бракує, та отримати поради, як компенсувати відсутність необхідних знань та навичок, отримавши автоматичні рекомендації.

Які основні складові зовнішньоекономічного договору

Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

До умов, які повинні бути передбачені у договорі або контракті, відносяться:

  1. Назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладення.
  2. Преамбула.
  3. Предмет договору (контракту).
  4. Кількість та якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг).
  5. Базисні умови поставки товарів (приймання-здавання виконаних робіт або послуг).
  6. Ціна та загальна вартість договору (контракту).
  7. Умови платежів.
  8. Умови приймання-здавання товару (робіт, послуг).
  9. Упаковка та маркування.
  10. Форс-мажорні обставини.
  11. Санкції та рекламації.
  12. Врегулювання спорів у судовому порядку.
  13. Місцезнаходження (місце проживання), поштові та платіжні реквізити сторін.

За домовленістю сторін у договорі (контракті) можуть визначатися додаткові умови, такі як: страхування, гарантії якості, умови залучення субвиконавців договору (контракту), агентів, перевізників тощо.

Як вдало підготувати комерційну пропозицію

Якісно підготовлена комерційна пропозиція експортера збільшує шанси підприємства зацікавити закордонного партнера щодо початку налагодження співпраці, створює перше враження про компанію. Інформацію стосовно підготовки комерційної пропозиції можна дізнатися з чек-листа, підготовленого експертами Офісу за посиланням.

Які документи необхідні для експорту?

Для того, щоб дотримуватись домовленостей стосовно експорту вашої продукції та безперешкодного її постачання на зовнішні ринки, важливе значення має підготовка документів для експортної діяльності.

Більше інформації стосовно документів, які потрібні для проведення процедури митного оформлення, міститься за посиланням.

Маєте додаткові питання?

Якщо у вас виникли запитання або необхідна додаткова інформація, будь ласка, пишіть нам на адресу електронної пошти: export@epo.org.ua.

Корисні посилання

Market Access Map

Інформація про тарифні і нетарифні обмеження

Доступні кредити 5-7-9%

Державна кредитна програма

Чат підтримки підприємців Дія

Цілодобова кваліфікована допомога

Корисні посилання для GPA

Ресурси для публічних закупівель

Дія.Бізнес

Національна онлайн-платформа для підприємців

Trade Helpdesk

Хелпдеск для експортерів до ЄС

Хелпдеск до ЄС

Онлайн-інструмент, розроблений Офісом з просування експорту

Хелпдеск до Канади

Онлайн-інструмент, розроблений проектом CUTIS

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності