Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Міжнародні публічні закупівлі

З приєднанням України у травні 2016 року до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement – GPA) для українських експортерів з’явився новий канал продажу – міжнародні публічні (державні) закупівлі. Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях 48 країн-учасниць GPA на умовах недискримінації та рівного ставлення до місцевих й іноземних компаній. Бажаєте також вдало скористатися цим інструментом та отримати ще більше міжнародних контрактів, тоді наші інструкції та пояснення (ґайди) точно стануть вам у нагоді.

Міжнародні публічні закупівлі

Публічні закупівлі Великобританії

Публічна закупівля — один з інструментів для досягнення урядом своїх цілей, що охоплює широкий спектр товарів, робіт та послуг. Як здійснюється порядок закупівель Великобританії?

У цьому ґайді ви знайдете всю необхідну інформацію щодо особливостей процедури закупівлі на даному ринку, а саме:

  • покриття Великобританії у межах угоди GPA,
  • принципи та процедури закупівлі,
  • етапи участі у публічних закупівлях,
  • пошук актуального оголошення,
  • підготовка та подача тендерної пропозиції.

Перелік послуг

Міжнародні публічні закупівлі

Опис послуги

З приєднанням України у травні 2016 року до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement – GPA) для українських експортерів з’явився новий канал продажу – міжнародні публічні закупівлі. Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях 47 країн-учасниць GPA на умовах недискримінації та рівного ставлення до місцевих й іноземних компаній.

Офіс надає консультаційні послуги в рамках використання механізму міжнародних публічних закупівель GPA.

Основна мета цих послуг – надати бізнесу інформацію про механізм міжнародних публічних закупівель, у тому числі Угоду СОТ про державні закупівлі (далі – Угода), проконсультувати щодо можливостей, які відкриває Угода для українського бізнесу та шляхи використання цього інструменту для самостійного опанування компанією нових експортних ринків.

Під час роботи консультант Офісу надасть рекомендації, що допоможуть Вам:

  • визначитись із цільової країною;
  • визначити код предмета закупівлі;
  • здійснювати релевантний пошук тендерів.

У результаті відповідної роботи консультанта Офісу Ви отримаєте усю необхідну інформацію та покрокові інструкції, що дозволять самостійно працювати із механізмом міжнародних публічних тендерів GPA.

Потрібна допомога?

Напишіть повідомлення на export@epo.org.ua

FAQ

Що таке Угода СОТ про державні закупівлі (GPA)? Що дає українському бізнесу GPA?

З приєднанням України у травні 2016 року до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement – GPA) для українських експортерів з’явився новий канал продажу – міжнародні публічні (державні) закупівлі.

Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях інших 47 країн-учасниць GPA на умовах недискримінації та рівного ставлення до місцевих й іноземних компаній.

Більше інформації про GPA за посиланням.

З повним текстом Угоди можна ознайомитися за посиланням.

Які країни є сторонами GPA?

GPA є багатосторонньою угодою, і це означає, що її положення є обов'язковими лише для тих членів СОТ, які є її учасниками і, отже, прийняли зобов'язання щодо GPA. У даний час GPA має 21 сторону, які разом охоплюють 48 членів СОТ (Європейський Союз та його 27 держав-членів вважаються однією стороною).

З повним переліком держав-учасниць GPA можна ознайомитися за посиланням.

Як визначити код предмету закупівлі для участі у міжнародних закупівлях ЄС?

Код продукції для участі у європейських тендерах відрізняється від HS-кодів, тобто від міжнародної гармонізованої системи кодування товарів, що застосовується у міжнародній торгівлі.

Визначити код продукції можна, скориставшись** Єдиним закупівельним словником**. Для релевантного пошуку європейських міжнародних тендерів радимо розкривати CPV код до п’ятого знака включно.

Електронна версія Єдиного закупівельного словника знаходиться за посиланням.

Як здійснювати пошук міжнародних тендерів ЄС?

Інформація про всі міжнародні тендери ЄС оприлюднюється на електронному ресурсі TED за посиланням.

Дізнатися більше про порядок реєстрації, критеріїв пошуку та роботи в цілому із електронним ресурсом TED можете у спеціально розробленій експертами Офісу інструкції за посиланням.

Які є особливості участі у публічних закупівлях Канади?

Уряд Канади є одним з найбільших замовників товарів та послуг з щорічним обсягом закупівель більше 16 мільярдів CAD.

Дізнатися більше про публічні закупівлі Канади можете у спеціально розробленому посібнику про публічні закуівлі Канади за посиланням.

Які особливості участі у державних закупівлях США?

Загальну інформацію про участь у державних закупівлях США можна дізнатися у гайдах, розроблених експертами Офісу та його інституційними партнерами, - «Участь у державних закупівлях США – правова основа» та «Участь у державних закупівлях США частина – система державних закупівель США».

Як брати участь у державних закупівлях Польщі?

Якщо вас цікавить участь у державних закупівлях Польщі, то можете скористатися спеціальним гайдом, розробленим командою підтримки реформ в Україні «Участь у державних закупівлях Польщі». Тут ви зможете дізнатися більше стосовно правових основ та загальних вимог, етапів тендерних процедур тощо.

З додатковою інформацією про державні закупівлі Польщі можна ознайомитися і у практично-методичному матеріалі ЄБРР «Рекомендації для українських постачальників щодо участі в державних закупівлях Польщі».

Де отримати інформацію стосовно державних закупівель Австрії?

Будучи країною зі щорічним обсягом контрактів у близько 3,5 мільярдів євро, Австрія є одним з найпривабливіших ринків публічних закупівель.

Ключовими об’єктами публічних закупівель в Австрії є продукти харчування, одяг, меблі, продукти та послуги ІТ-індустрії, а також будівельні роботи.

Більше інформації про питання державних закупівель Австрії можна отримати у гайді, розробленому експертами Офісу з просування експорту, за посиланням.

Як дізнатися про систему державних закупівель Італії?

Із загальною інформацією про державні закупівлі Італії, покупців/замовників, процедури закупівель тощо можно дізатися у методологічному посібнику ЄБРР «Рекомендації для українських постачальників щодо участі в державних закупівлях Італії» за посиланням.

Як брати участь у державних закупівлях Балтійських країн?

Якщо вас цікавить участь у публічних закупівлях Естонії, Латвії та Литви, то з більш детальною інформацією щодо участі можна ознайомитися у документі, підготовленому ЄБРР, - «Рекомендації для українських постачальників щодо участі в державних закупівлях Балтійських країн«», що міститься за посиланням.

Як брати участь у державних закупівлях Чехії?

Дізнатеся більше про державні закупівлі Чехії за допомоги методологічного посібнику від ЄБРР - «Рекомендації для українських постачальників щодо участі в державних закупівлях Чехії» - за посиланням.

Які особливості участі у державних закупівлях Фінляндії?

Із загальною інформацією про тендерні закупівлі Фінляндії, дотримання тендерних процедур, про те, де шукати тендерні можливості, процес оцінки та визначення переможця та інше можна дізнатися з підготовленого інформаційно-практичного посібника ЄБРР «Рекомендації для українських постачальників щодо участі в державних закупівлях Фінляндії», доступного за посиланням.

Маєте додаткові питання?

Якщо у вас виникли запитання або необхідна додаткова інформація, будь ласка, пишіть нам на адресу електронної пошти: export@epo.org.ua.

Корисні посилання

Корисні посилання для GPA

Ресурси для публічних закупівель

Україна і СОТ

Організація, що регулює глобальні правила торгівлі

Market Access Map

Інформація про тарифні і нетарифні обмеження

Trade Helpdesk

Хелпдеск для експортерів до ЄС

Хелпдеск до ЄС

Онлайн-інструмент, розроблений Офісом з просування експорту

Хелпдеск до Канади

Онлайн-інструмент, розроблений проектом CUTIS

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності