Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Міністр аграрної політики та продовольства України презентував план поглиблення співпраці ініціативи «Шляхи солідарності»

21 Вересня 2022 17:18

Міністр аграрної політики та продовольства України  презентував план поглиблення співпраці ініціативи «Шляхи солідарності»

14-16 вересня 2022 року в Чехії (м. Прага), яка головує в Раді Європейського Союзу, пройшла неформальна зустріч міністрів сільського господарства країн членів ЄС, Молдови, Грузії та України.

У рамках зустрічі відбулось пленарне засідання «Забезпечення продовольчої безпеки – роль сільського господарства та харчової промисловості ЄС у сталому глобальному виробництві харчування», в рамках якої міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський представив план щодо поглиблення співпраці ініціативи «Шляхи солідарності». Про це повідомляє Мінагрополітики.

Під час виступу міністр наголосив, що експортні шляхи української аграрної продукції через країни Європейського Союзу повинні стати постійними та основними.

Микола Сольський назвав чіткий перелік необхідних ініціатив, які потрібно для реалізації цього плану. Передусім, за його словами, потрібно на нашому кордоні з країнами ЄС збудувати термінальні комплекси, які включатимуть зернові конвеєри і за допомогою яких безперебійно транспортуватиметься українське зерно. Будівництво такої інфраструктури зумовлено різницею українських та європейських колій. Кожен такий термінал зможе забезпечити транспортування до 2 млн тонн зерна на рік.

«Наступна ініціатива, яку необхідно здійснити, це будівництво трубопроводу для транспортування рослинних олій. Трубопровід з’єднуватиме завантажувальний термінал на території України та відвантажувальний термінал у європейському морському порту. Потужність такого транспортування за розрахунками становитиме 2 млн тонн у рік», – сказав Микола Сольський.

Міністр повідомив своїм колегам, що цей проєкт вже перетнув стартову позицію, адже з польськими колегами минулого тижня було підписано меморандум стосовно будівництва такого трубопроводу.

За словами Миколи Сольського, також необхідно виділити залізничні маршрути для курсування українських вагонів-зерновозів із зміненими візками під стандарт європейських колій територіями Польщі та Німеччини до польського порту Гданськ та німецьких портів Росток та Гамбург.

Міністр звернувся до європейських колег із проханням посприяти у реалізації впровадження нових експортних шляхів, адже від них залежить продовольча безпека усього світу.

Зокрема, Микола Сольський запропонував визначити можливі маршрути і графіки курсування для українських вагонів-зерновозів територіями Польщі та Німеччини, попросив надати субсидії у розмірі до 50% на виробництво вантажних автомобілів та залізничного рухомого складу, призначеного для перевезення зернових, а також надати фінансову підтримку з боку ЄС для будівництва комплексу терміналів і трубопроводу для рослинних олій та зернових перевантажувальних терміналів.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності