Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Держпродспоживслужба та Генеральний директорат ЄК з охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів поглибили співробітництво

23 Липня 2024 16:17

Держпродспоживслужба та Генеральний директорат ЄК з охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів поглибили співробітництво

Відбулася зустріч керівництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з представниками Генерального директорату Європейської комісії з охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE). Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

На ній обговорено низку нагальних питань двостороннього співробітництва - стан справ у частині імплементації норм ЄС в українське законодавство, проведення розслідувань стосовно оповіщень європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF, а також щодо експорту української продукції на ринок Європейського Союзу.

«Ми щодня отримуємо запити від українських виробників стосовно можливості експорту різних груп товарів тваринного походження на європейський ринок, – зазначив Сергій Ткачук, - та частина роботи, яку виконують фахівці Держпродспоживслужби для можливості такого експорту надзвичайно важлива для здійснення міжнародної торгівлі і ми вдячні нашим партнерам за підтримку та плідну співпрацю в цій відповідальній справі».

Під час зустрічі сторони обговорили питання забезпечення епізоотичного благополуччя для усунення перешкод в двосторонній торгівлі, зокрема підходи до визнання заходів з регіоналізації щодо таких хвороб тварин, як високопатогенний грип птиці (ВПГП) та африканська чума свиней (АЧС).

Європейські партнери відзначили успішне впровадження системи TRACES NT в Україні та обговорили подальше впровадження компонентів європейської інформаційної системи управління для офіційного контролю (IMSOC) для спрощення відповідних процедур під час перетину кордону.

За інформацією Держпродспоживслужби, під час зустрічі приділено узгодженню гармонізованих сертифікатів між ЄС та Україною на свинину, рибну продукцію, композитні продукти і сперму великої рогатої худоби. ЄС зацікавлені у ввезенні згаданих продуктів у супроводі гармонізованих, тобто єдиних для всіх країн-членів ЄС, форм сертифікатів здоров’я.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності