Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Вимоги до продукції на ринку Єгипту

1. Тарифи

Українську продукцію експортують до Єгипту за умовами режиму найбільшого сприяння (англ. «most favoured nation», скороч. MFN) - стандартного для країн-членів СОТ торговельного режиму, згідно з яким Україна отримує такі ж торговельні можливості (тарифи, квоти, вимоги тощо) при експорті до Єгипту, що й інші країни з таким статусом.

Пошук актуальної інформації про рівень імпортного тарифу і наявності квот на продукт – на сайті Market Access Map.

Детальний ґайд щодо користування ресурсом і пошуку інформації про митні тарифи – за посиланням.

Пошуковий інструмент митних кодів УКТЗЕД за обраними товарами – за посиланням.

2. Вимоги до нехарчової продукції

Технічні стандарти

За розробку і впровадженням національних технічних стандартів у Єгипті відповідає Egyptian Organization for Standardization and Quality (EOS). У разі відсутності національного стандарту, визнають також міжнародні стандарти та стандарти інших країн – ISO, IEC, EN, JIS, ANS, ASTM, JASO, SAE, API тощо.

Пошук і купівля технічних стандартів Єгипту – за посиланням.

Пошук інформації про регуляторні вимоги і обмеження до продукту – на сайті Market Access Map.

Ґайд щодо пошуку інформації про регуляторні вимоги і обмеження до продукту – за посиланням.

Сертифікація

Для допуску на єгипетський ринок імпортована продукція повинна мати підтвердження її відповідності стандартам Єгипту або іншим визнаним країною стандартам.

Чинні правила імпорту вимагають проведення підтвердження відповідності єгипетським стандартам кожного постачання продукції незалежно від історії відповідності товару та результатів попередніх оцінок, тобто навіть для продукції, яку вже імпортували до країни.

Здійснювати тестування та проводити оцінку відповідності товарів мають право сертифікаційні організації, що акредитовані державним органом Egyptian Accreditation Council.

Перелік таких організацій – за посиланням.

3. Вимоги до харчової продукції

Регулюванням обігу продуктів харчування на ринку Єгипту займається новостворена the National Food Safety Authority (NFSA). Ця установа відповідає за розробку і впровадження нових національних стандартів, проте наразі більшість чинних стандартів щодо харчових продуктів розроблені Egyptian Organization for Standardization and Quality (EOS). У разі відсутності національного стандарту дозволено використання міжнародних відповідників з США, ЄС, Великої Британії, Японії тощо.

Пошук і купівля стандартів Єгипту до харчової продукції – за посиланням.

NFSA видає ліцензії на імпорт, які повинен отримати кожен імпортер на кожне постачання партій продукції.

Окремі категорії продукції підлягають процедурі реєстрації продукту. Вона стосується продуктів для спеціальних дієтичних цілей, зокрема дитяче харчування, енергетичні напої, продукти для діабетиків, зі зниженим вмістом калорій, без глютену, вітаміни, мінеральні добавки, медичні трави, бутильована вода. Реєстрацію продукту проводить NFSA (детальніше – за посиланням).

У 2015 році в Єгипті запроваджено правила реєстрації підприємств, що можуть експортувати свою продукцію до країни. Згідно з цими правилами, Генеральна адміністрація з контролю над експортом та імпортом (GOEIC) формує відповідний реєстр підприємств, що можуть експортувати свою продукцію до Єгипту. GOEIC також проводить інспекційні перевірки імпортованої продукції на кордоні.

У 2020 році Єгипет запровадив новий підхід до регулювання імпорту продуктів харчування, заснований на оцінці рівня ризику. Згідно з новим підходом імпортовану продукцію поділяють на чотири групи, залежно від рівня можливого ризику для споживачів: зелену (низький рівень небезпеки), жовту, помаранчеву і червону (високий рівень небезпеки). Кожна група передбачає свій набір митних процедур різного рівня суворості. Зокрема, для продукції із зеленої групи розмір вибірки для інспекції на кордоні становить лише 2-4%, натомість для продукції з червоної групи ця частка складає 90-100%. Перелік продукції у кожній з груп визначає NFSA.

Кожне постачання продуктів харчування до Єгипту повинне супроводжуватись фітосанітарним або ветеринарним сертифікатом, який видає уповноважений орган України – Держпродспоживслужба. Крім того, Єгипет вимагає консульську легалізацію сертифікатів про походження товарів з України, тобто сертифікати про походження повинні отримати підтвердження у Посольстві Єгипту в Україні.

Халяль

М’ясо та м’ясні продукти повинні відповідати вимогам халяль і пройти відповідну сертифікацію. З 01.08.2021 державна компанія «ISEG Halal» (також за допомогою своїх філіалів в інших країнах) є єдиною організацією, яка має право видавати уніфіковані сертифікати з позначкою «Халяль» для виробників усіх країн світу, експорт яких до Єгипту потребує такої сертифікації, зокрема українських.

Вимоги до маркування

Вимоги до маркування продуктів харчування у Єгипті встановлені Стандартом 1546 (2011). Відповідно до його вимог, на всі продукти харчування повинна бути нанесена наступна обов’язкова інформація:

  • Назва продукту
  • Назва і адреса виробника
  • Бренд або торгова марка (якщо є)
  • Країна походження
  • Тип і сорт продукції
  • Назва і адреса імпортера
  • Дата виробництва і дата придатності
  • Перелік інгредієнтів
  • Інструкція з умов зберігання або вимога до температури зберігання
  • Маса нетто
  • Маса брутто
  • Ідентифікація партії
  • Якщо продукт містить консерванти, слід вказати вміст (відсоток) кожного консерванту.
  • Якщо продукт містить м’ясо або птицю, має бути зазначено, що забій здійснено відповідно до ісламських ритуалів або вимог халялю
  • Харчова декларація

Маркування повинно бути нанесене арабською мовою.

Джерело: Mintel

Детальна інформація про вимоги до харчової продукції – за посиланням.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності