Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Як дізнатися тарифні та нетарифні обмеження?

Як дізнатися тарифні та нетарифні обмеження?

Тарифи, квоти, необхідність отримання сертифікації та інші обов’язкові регуляторні вимоги та добровільні стандарти можуть суттєво вплинути на доступ до ринку та необхідність інвестицій для адаптації продукту до обраного ринку. Перед прийняттям рішення виходу на конкретний ринок рекомендуємо перевірити існуючі тарифні та нетарифні обмеження для вашого товару.

Для того, щоб дізнатися тарифні та нетарифні обмеження, необхідно скористатися ресурсом Market Access Map.


Оберіть країну експортера (Exporting Country) – Україну, та країну призначення, яка вас цікавить (Destination Country). Країни можна обрати із випадаючого списку або ввести назву англійською мовою.


Після цього оберіть продукт (Product). Продукт можна обрати за назвою (ввівши назву та скориставшись розширеним пошуком – Advanced product search) або за допомогою 6-значного HS коду свого продукту. До 6 знаків українська класифікація УКТЗЕД повністю відповідає гармонізованій системі опису та кодування товарів (HS). Після заповнення даних натисніть кнопку пошуку (Search).


В результаті нижче на тій же сторінці ви зможете побачити ставки митного тарифу для вашого товару (Customs tariffs).

MFN duties (Applied) – це тарифи, які застосовують країною призначення для всіх країн в рамках СОТ. Цей тариф буде актуальний і для України, якщо іншого не зазначено. Якщо Україна має преференційні права доступу (наприклад, угоду про зону вільної торгівлі з країною призначення), то нижче також буде зазначатися тариф безпосередньо для товару з України (Preferential tariff for Ukraine).


В разі, якщо до товару застосовується імпортна квота, то під застосовним тарифом (Applied Tariff) буде матися на увазі тариф, який застосовується поза межами квоти. А в останньому стовпчику Note з’явиться додаткова інформація – тариф в межах квоти (Duty applicable over the TRQ). Натиснувши на цей напис ви отримаєте додаткову інформацію про:

  • Тариф, який діє в рамках квоти (Inside-quota Tariff) – це преференційний тариф для певного обсягу товару.
  • Обсяг квоти (TRQ Quantity limit) – обсяг товару, який можна імпортувати за преференційним тарифом.
  • Товари, які покриваються в рамках квоти (Product coverage) – це означає, що для всіх перелічених товарів буде загальний обсяг квоти.
  • Метод розподілу або адміністрування квоти (Administration method).


Нижче на тій же сторінці ви зможете побачити перелік регуляторних вимог (Regulatory requirements), які можуть застосовуватися до вашого товару. Натиснувши на конкретну вимогу, ви можете побачити деталі щодо регуляторного акту, якою закріплюється дана вимога, державним органом, який регулює дане питання, а також посилання на офіційні ресурси, де ви можете прочитати більше.


За допомогою інструменту Market Access Map ви також можете порівнювати рівень тарифних обмежень в різних країнах. Для цього перейдіть за посиланням. Введіть країну експортера та ваш товар та натисніть пошук (Search). Після цього нижче на тій же сторінці ви зможете переглядати тарифи в по всім країнам в таблиці (Table), обирати та порівнювати цікаві для вас країни на графіку (Chart) або із використання інтерактивної мапи (Map).


Якщо ви плануєте експортувати до ЄС, рекомендуємо скористатися також Хелпдеском для експортерів до ЄС та Trade Helpdesk від Європейського Союзу.

Добровільні стандарти

Для пошуку інформації по добровільним стандартам, які використовуються на міжнародних ринках та можуть бути дуже важливими для реалізації товарів на них, рекомендуємо скористатися Standards Map. На даному ресурсі вам слід обрати з випадаючого списку ваш сектор чи продукт (Sector\Product), країну виробництва товару (Producing Region\Country) та країну або регіон призначення (Destination Region \ Country). Одразу нижче ви зможете побачити перелік стандартів. Ви також можете шукати стандарти за назвою в останній колонці – Search by standard name.


При виборі певного стандарту або декількох в кінці сторінки у вас посилання на детальну інформацію (Review summary), можливість порівняння стандартів один з одним (Compare side by side) або порівняння відповідно до одного стандарту (Set a reference). Крім того, один із корисних інструментів цього ресурсу – це можливість проведення самооцінки вашої компанії та продукту щодо відповідності певному стандарту (Take self assessment). Дана функція доступна після безкоштовної реєстрації на сайті.


Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності