Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Аналіз українського органічного сектору за 8 місяців від початку повномасштабної війни в Україні

За підсумками 2021 р. Україна експортувала 261 тисяч тонн органічної продукції на суму $222 млн.

Найбільші постачання на зовнішні ринки була наступна органічна продукція:

  • Кукурудза — 80 тисисяч тонн на суму $22 млн.
  • Соя - 65 тисисяч тонн на суму $59 млн.
  • Пшениця - 29 тисисяч тонн на суму $14,3 млн.

До топ-10 експортованих органічних продуктів також увійшли: макуха соняшникова, ріпак, олія соняшникова, чорниця заморожена, соняшник, пшоно, бузина заморожена. А найбільшим покупцем української органічної продукції 2021 року стали країни ЄС, імпортувавши 189,2 тисисяч тонн продукції на $160 млн.

За перші 8 місяців 2022 року було експортовано органічної продукції до ЄС 147 тисяч тонн на суму $116 млн., до Швейцарії було експортовано 11 тисят тонн продукції сумою в $5 млн.

За підсумками цих 8 місяців 2022 року Україні вдалося експортувати більше органічної продукції, ніж за аналогічний період 2021 року. Саме у 2022 році експерти прогнозують, що загальний обсяг експорту органічної продукції та її вартість будуть вищими ніж у 2021 році.

Ці показники демонструють міжнародній спільноті, що Україна має стійкість не тільки на полі бою, а й в органічному секторі зокрема. Виробники продовжують своє виробництво та торгівлю і налаштовані тільки на перемогу та допомогу країні. Українські експортери своєю чергою також виконують свої контрактні зобовʼязання.

Хочемо підкреслити те, що аналіз українського органічного сектору був створений для того, щоб допомогти всім зацікавленим сторонам краще зрозуміти поточну ситуацію в українському органічному секторі та зміни, які відбулися після початку повномасштабної війни.

Аналіз проведено Державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», національним проєктом Дія.Бізнес, у співпраці з об’єднанням учасників органічного сектору України «Органічна ініціатива» на основі даних органу сертифікації «Органік Стандарт», вебпорталу OrganicInfo.ua, Європейської Комісії, а також за результатами опитувань, проведених авторами цієї публікації.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності