Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Вимоги

1. Технічні вимоги до низьковольтного устаткування

Застосовується до всієї продукції за кодом HS 85 44.

Розміщення на ринку ЄС кабелів регулюється Директивою №2014/35/ЄС. Дана Директива поширюється на електричне обладнання, розраховане на використання при напрузі 50-1000 В для змінного струму, і 75-1500 В – для постійного струму.

Перелік обладнання, що не підпадає під дію Директиви, наведено у Додаток 2.

Суттєві вимоги до продукції стосуються захисту від ризиків, пов’язаних з використанням електричного обладнання, та ризиків, які можуть спричинити зовнішні впливи на електрообладнання, не тільки електричні, а й механічні, хімічні та будь-які інші (шум, вібрація тощо). Суттєві вимоги викладені у Додаток 1 до Директиви.

Технічні характеристики для дотримання обов’язкових вимог у директиві не описані. Згідно зі ст. 12 Директиви, основним інструментом підтвердження відповідності продукції всім вимогам ЄС є використання відповідних Гармонізованих стандартів ЄС. Таким чином, продукція вважається такою, що задовольняє обов’язкові вимоги безпеки, якщо її виготовлено відповідно до: Гармонізованих стандартів, укладених Європейськиим комітетом електротехнічної стандартизації (European Committee for Electrotechnical Standardization - CENELEC). У разі відсутності Гармонізованих стандартів щодо конкретного виду продукції, виробник може використовувати міжнародні стандарти, розроблені Міжнародною електротехнічною комісією (International Electrotechnical Commission – IEC).

Перелік затверджених Гармонізованих стандартів ЄС – за посиланням. Посібник щодо застосування Директиви про електрообладнання – за посиланням.

В Україні з липня 2016 р. діє Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, що був розроблений на основі вищезазначеної Директиви ЄС (затверджено Постановою КМУ від 16.12.2015 № 1067, зі змінами і додатками, внесеними Постановою КМУ від 04.07.2018 № 533).


2. Обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні

Застосовується до продукції за кодами HS 85 44 20, 85 44 30, 85 44 42, 85 44 49, 85 44 70 Вимоги щодо обмеження використання небезпечних речовин (англ. RoHS - Restriction of Hazardous Substances), встановлені Директивою №2011/65/ЄС.

Згідно з положеннями Директиви, електричне і електронне обладнання, включаючи кабелі, що розміщується на ринку ЄС, не має містити визначені небезпечні речовини в обсязі, що перевищує максимальні значення концентрації (згідно з Додатком 2), а саме:

Речовина Максимально допустиме значення концентрації речовини щодо маси гомогенних матеріалів
Свинець 0,1%
Ртуть 0,1%
Кадмій 0,01%
Шестивалентний хром (Hexavalent chromium) 0,1%
Полібромовані біфеніли (Polybrominated biphenyls - PBB) 0,1%
Поліброміровані ефіри дифенілу (Polybrominated diphenyl ethers - PBDE) 0,1%
Біс (2-етилгексил) фталат (bis (2-ethylhexyl) phthalate - DEHP) 0,1%
Бутил бензил фталат (butyl benzyl phthalate - BBP) 0,1%
Дібутилфталат (dibutyl phthalate - DBP) 0,1%
Діізобутилфталат (diisobutyl phthalate - DIBP) 0,1%

Перелік обладнання, що підпадає під дію Директиви, наведено у Додатку 1. Перелік винятків наведено з Додатку 3 і Додатку 4.


3. Вимоги до відходів (утилізації) електричного та електронного обладнання

Застосовується до продукції за кодами HS 85 44 20, 85 44 30, 85 44 42, 85 44 49, 85 44 70.

Вимоги щодо відходів електричного та електронного обладнання (англ. WEEE - Waste electrical and electronic equipment) встановлені Директивою 2012/19/ЄС.

Дана Директива встановлює відповідальність виробників та продавців або їх уповноважених представників щодо управління відходами від електрообладнання.

Перелік категорій та типів обладнання, щодо яких діють вимоги Директиви, викладені у Додатку 3 та 4. Слід звернути увагу, що цей перелік почав діяти з серпня 2018 р. та не є вичерпним.

Електронне обладнання повинно задовольняти такі критерії:

  • Розробка і виробництво електронного обладнання повинні полегшувати його повторне використання, демонтаж і утилізацію.
  • Виробники повинні встановлювати індивідуальні або колективні системи для збирання, обробки та утилізації відходів, дотримуватись заходів щодо утилізації, визначені у Додатку 5 до Директиви.
  • Розміщуючи електронне обладнання на ринку, виробники повинні гарантувати фінансування збирання, обробки, утилізації та безпечного видалення відходів, що утворюються з їхньої продукції.
  • Виробники повинні надавати користувачам інформацію, відповідні можливості для повторного використання та догляду за новим електронним обладнанням протягом одного року від виходу його на ринок.
  • Виробники повинні наносити спеціальну етикетку на вироби, щоб полегшити його роздільний збір.
  • Виробники повинні надавати користувачам та підприємствам з переробки відходів інформацію про повторне використання та очищення нового електричного та електронного обладнання.
  • Виробники повинні зареєструватися у компетентних органах, визначених державою-членом ЄС, та зобов’язані звітувати про кількість та категорії ЕЕО, що постачаються на ринок і відповідні об’єми утилізації, які було досягнуто.

Щодо вас - як українського виробника - дані зобов’язання швидше за все стосуватимуться вашого імпортера в ЄС.

Додаткова інформація – за посиланням.


4. Додаткові вимоги до кабелів, що використовуються у транспортних засобах

Застосовується до продукції за кодом HS 85 44 30.

Моторні транспортні засоби

Розміщення на ринку Європейського Союзу певних категорій транспортних засобів (ТЗ) повинно відповідати технічним вимогам, встановленим законодавством ЄС. Директива 2007/46/ЄС встановлює рамкові вимоги до затвердження та допуску ТЗ на ринок ЄС. Дана Директива застосовується також до комплектуючих та обладнання, призначених для ТЗ, на яку поширюється Директива.

Затвердження надається ТЗ, системам, окремим технічним вузлам або комплектуючим, якщо вони відповідають технічним вимогам, переліченим для конкретної категорії ТЗ.

Законодавство ЄС має гармонізовані технічні вимоги до трьох категорій ТЗ, а саме: до легкових автомобілів, мотоциклів і тракторів, а також до їх причепів, систем, комплектуючих та окремих технічних вузлів. Щодо автобусів, вагонів, комерційних ТЗ та вантажівок немає гармонізованих технічних вимог ЄС, тому кожна держава-член ЄС встановлює власні процедури технічного затвердження.

Цивільний авіатранспорт

Розміщення на ринку ЄС авіатранспорту регулюється Регламентом №2018/1139. Дія даного Регламенту поширюється на складові частини, деталі та обладнання, що використовується при виробництві авіатранспорту, а також аеродромне обладнання, пов'язане з безпекою, системи управління повітряним рухом та навігацією (ATM/ANS).

Дія даного Регламенту не поширюється на авіатранспорт поліції, армії, прикордонних служб і т.п.

European Aviation Safety Agency є компетентним органом ЄС щодо відповідності літальних апаратів, виробів, деталей та приладів істотним вимогам.


5. Маркування

Кабелі потребують нанесення СЕ-маркування (ст. 16 Директиви про електричне обладнання). Нанесення СЕ-маркування на продукт та супроводжуючу документацію є свідченням того, що продукт відповідає всім істотним вимогам, що висувається законодавством ЄС до даного типу продукту.

Нанесення СЕ-маркування регулюється Регламентом №765/2008 (Розділ 4; Додаток 2) і Рішенням Європарламенту №768/2008/EC (ст. R11, R12).

Додаткова інформація щодо СЕ-маркування – за посиланням.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності