Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Маркування. Молочна продукція

Всі продукти харчування, які представлені на ринку ЄС, повинні відповідати правилам маркування ЄС. Ці правила мають забезпечити, щоб споживачі отримали всю суттєву інформацію для точнішого вибору під час купівлі харчового продукту. Є два типи правил маркування харчових продуктів у ЄС:

  1. Загальні правила маркування
  2. Спеціальні правила маркування для деяких груп продуктів. Зокрема частково або повністю дегідроване молоко має відповідати спеціальним правилам маркування.

Загальні правила маркування

Регламент №1169/2011 визначає, яка обов’язкова інформація має бути нанесена на маркування:

  • Назва продукту
  • Перелік інгредієнтів (якщо певний інгредієнт може спровокувати алергію або непереносимість, він має бути позначений і виділений. Перелік інгредієнтів, які можуть спровокувати алергію, наданий у Додатку 2 Регламенту №1169/2011)
  • Маса нетто
  • Термін придатності
  • Умови зберігання та/або споживання
  • Країна походження або регіон
  • Назва і адреса бізнес-оператора
  • Інструкції з використання/споживання
  • Споживча декларація (енергетична цінність, кількість жирів, вуглеводів, білків, цукрів та солі)

Мінімальний розмір шрифту для обов'язкової інформації - 1,2 мм. Вищезазначена інформація повинна бути розміщена на упаковці або на етикетці, прикріпленій до упакованих харчових продуктів. У випадку попередньо упакованих (харчових) продуктів, призначених для громадського харчування (продукти, які продаються гуртом), обов'язкова інформація повинна міститись у комерційних документах, а назва, за якою вони продаються, - термін придатності та назву виробника - на зовнішній упаковці.

Відповідальність за маркування покладається на імпортера чи дистриб'ютора ЄС, але як виробник/експортер в Україні, ви повинні мати можливість надати таку інформацію своєму імпортеру.

Спеціальні правила маркування

В ЄС діють спеціальні положення щодо маркування, які застосовуються до конкретних груп харчових продуктів, щоб дати споживачам більш детальну інформацію про зміст та склад цих продуктів. Зокрема, частково або повністю дегідроване консервоване молоко, призначене для споживання людьми, повинно відповідати спеціальним положенням, встановленим Директивою №2001/114/ЄС. Ці положення доповнюють загальні правила щодо маркування харчових продуктів, передбачені європейським законодавством.

Зазначена Директива поширюється на такі продукти:

  • частково дегідроване молоко (підсолоджене чи ні);
  • повністю дегідроване молоко (з різним вмістом жирів).

Директива визначає конкретні позначення, які використовуються у певних країнах та певних мовах (див. Додаток II до Директиви).

Етикетка повинна містити інформацію про:

  • відсоток жирності (крім згущеного молока, підсолодженого згущеного частково знежиреного молока та сухого знежиреного молока);
  • відсоток знежиреного сухого молочного екстракту (для різних видів частково дегідрованого молока);
  • метод розведення або відновлення (для здегідрованого молока);
  • що продукт не призначений для харчування немовлят віком до дванадцяти місяців (для дегідрованого молока).

Маркування матеріалів, призначених для контакту з їжею

Регламент №1935/2004 встановлює правила маркування матеріалів, призначених для контакту з їжею.

Згідно з даним Регламентом, вироби, призначені для контакту з харчовими продуктами, включаючи пакувальні матеріали та контейнери, мають бути позначені написом «для контакту з їжею» або марковані символом «склянка і виделка». Групи матеріалів та виробів, призначених для контакту з продуктами харчування, перелічені у Додатку I до Регламенту.

Регламент №2023/2006 встановлює правила щодо належної виробничої практики, комбінації цих матеріалів та виробів або вторинних матеріалів, виробів, що використовуються у процесі їх виготовлення.

Також під дію спеціальних правил підпадає застосування друкарських фарб на стороні матеріалу чи виробу, що не контактує з харчовим продуктом.

Крім того, в ЄС діють декілька Регламентів, які встановлюють спеціальні умови щодо розміщення на ринку ЄС пластикових матеріалів та виробів, призначених для контакту з продуктами харчування.

Більш детальну інформацію про речовини, які використовуються у матеріалах та виробах, призначених для контакту з продуктами харчування, можна отримати за посиланням.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності