Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Контроль наявності забруднювачів. Молочна продукція

Забруднювачі - це речовини, які не були спеціально додані до їжі. Ці речовини можуть потрапити до продуктів харчування на різних етапів її виробництва, пакування, транспортування або зберігання. Вони також можуть бути наслідком забруднення навколишнього середовища. Оскільки забруднювачі, як правило, негативно впливають на якість продуктів харчування та ймовірно можуть становити загрозу для здоров’я людини, ЄС вживає заходів для мінімізації їх вмісту (наприклад, мікотоксинів та металів) у харчових продуктах. Їжа, що містить забруднювачі у неприйнятній (з точки зору охорони здоров'я) кількості, зокрема на токсикологічному рівні, не можуть бути представлені на ринку ЄС.

1) Регулювання наявності забруднювачів у харчових продуктах.

Контролювати рівень наявності забруднювачів у харчових продуктах є обов’язком бізнес-оператора (виробника).

Поточні максимально дозволені рівні забруднювачів зазначені у Регламенті №1881/2006.

Там встановлені, зокрема, максимально дозволені рівні нітратів, микотоксинів і діоксинів у молоці та молочних продуктах.

Регламент №333/2007 визначив методи відбору і аналізу для офіційного контролю рівня свинцю, кадмію, ртуті, неорганічного олова, 3-МХПД та поліциклічних ароматичних вуглеводнів у їжі.

Детальна інформація – за посиланням.

2) Контроль залишків пестицидів.

Для захисту споживачів від неприйнятного рівня залишків пестицидів в ЄС для імпорту продуктів харчування рослинного і тваринного походження встановлені максимальні рівні залишків (англ. maximum residue levels або MRLs). Експортери повинні довести за допомогою тестування, що кожна партія відповідає вимогам щодо максимально дозволених рівнів залишків пестицидів у продуктах відповідно до Регламенту №396/2005.

Перелік продуктів, для яких встановлено максимальні рівні залишків пестицидів, зазначено у Додатку 1. Він містить продукти тваринного походження, фрукти, овочі, злаки, спеції і деякі їстівні рослини. Молоко також повинно бути перевірене на наявність залишків пестицидів.

Продукти, що містять вищий дозволеного рівень пестицидів, вилучаються з європейського ринку. Виробник повинен знати рівень пестицидів у своїх продуктах і пересвідчитись, що той відповідає дозволеному на європейському ринку.

Ви можете перевірити прийнятні рівні пестицидів у базі даних пестицидів Європейської комісії.

3) Контроль залишків ветеринарних препаратів.

Для захисту споживачів від неприйнятного рівня залишків ветеринарних препаратів у ЄС для імпорту продуктів харчування рослинного і тваринного походження встановлені максимальні рівні залишків (англ. maximum residue levels або MRLs).

Регламент №470/2009 запровадив правила та процедури встановлення максимальних рівнів залишків фармакологічно активних речовини, які можуть бути дозволені у продуктах харчування тваринного походження.

Перелік максимальних рівнів залишків поданий у Регламенті № 37/2010.

До деяких речовин, заборонених або не дозволених для тварин, з яких виробляються продукти харчування, наприклад, хлорамфенікол, нітрофурани або малахітовий зелений (Рішення №2002/657/ЄС) встановлено показники «мінімально необхідного ліміту» (англ. Minimum required performance limit або скороч. MRPL). Мінімально необхідні ліміти - це «мінімальний вміст аналіту досліджуваної речовини у зразку, який повинен бути виявлений та підтверджений». Вони є орієнтиром для дій («Action levels») при оцінці партій продуктів харчування.

Більше інформації щодо контролю наявності ветеринарних речовин, MRLs та MRPL Ви можете знайти у брошурі Єврокомісії за посиланням.

Партії продуктів харчування тваринного походження, незалежно від того, вироблено їх у ЄС або у третіх країнах, не можуть бути легально представлені на ринку ЄС та будуть заборонені, якщо вони:

  • містять залишки ветеринарних медикаментів вище максимально дозволених рівнів (див. Табл. 1 Додатку до Регламенту №37/2010);

  • містять залишки ветеринарних медикаментів, для яких не встановлено максимально дозволених рівнів (тобто вони відсутні у Табл. 1 Додатку до Регламенту №37/2010);

  • містять залишки ветеринарних медикаментів, які прямо заборонені для використання щодо тварин, з яких виробляються продукти харчування (перелік у Табл. 2 Додатку Регламенту № 37/2010) і їх концентрація перевищує встановлений мінімально необхідний ліміт.

  • вироблені з тварин, до яких було застосовані наступні речовини згідно з Директивою №96/22/ЕС:

    • стильбени або тиреостати з будь-якою метою;
    • бета-агоністи (стероїдні гормони) для сприяння росту;
    • естрадіол для терапевтичних або зоотехнічних цілей.

Більше інформації про вимоги до залишків речовин – за посиланням.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності