Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Чекліст підприємця та оцінка бізнес-ризиків

Чекліст підприємця та оцінка бізнес-ризиків

З урахуванням розповсюдження коронавірусу та зважаючи на чутливість всіх обставин, всі заплановані експортерами процеси та дії потребують певних змін, а бізнес-середовище має бути готовим до викликів і вносити відповідні коригування до власних стратегій та бізнес-планів. Для цього ми підготували поради експортерам, аби мінімізувати негативні наслідки, пов'язані з розповсюдженням вірусу.


Чекліст підприємця

 1. Призначте відповідального члена вашої команди, який буде постійно на зв’язку та контролюватиме ситуацію.

 2. Розробляйте, переглядайте та оновлюйте свій бізнес-план, зважаючи на мінливість обставин і появу нової інформації щодо поширення вірусу. Під час нестабільної ситуації важлива гнучкість та адаптивність.

 3. Кардинально важливим є проведення оцінки впливу потенційних ризиків COVID-19 у сферах, дотичних до вашого бізнесу. Радимо мати декілька прогнозованих сценаріїв, ураховуючи масштаби поширення вірусу COVID-19.

 4. Спілкуйтеся з вашими постачальниками та клієнтами. Це дозволить вам визначити сценарії впливу вірусу на чутливість ринку, а також оцінити масштаб можливих наслідків щодо вашого бізнесу.

 5. Визначте механізми, які допоможуть подолати потенційні негативні наслідки.

 6. Важливо з’ясувати всі складові ланцюга постачань, які є або можуть бути порушені, та визначити основні ризики.

 7. Визначте можливих альтернативних постачальників.

Оцінка бізнес-ризиків від COVID-19

- Аудит ризиків

Оцініть свої поточні чуттєві зони: ключові ринки імпорту/експорту, ланцюги поставок або інші бізнес-процеси, на які ситуація з коронавірусом може вплинути.

- Чіткий план з ролями та обов'язками

Спалах Covid-19 вносить значні коригування у план роботи компанії. Важливо, аби весь персонал усвідомлював роль, яку вони відіграватимуть у виконанні нового плану.

- Тестування сценарію

Окресліть можливі сценарії та симуляції у випадку призупинення безперервних бізнес-процесів,. Наприклад, постачальник не може доставити продукцію, необхідну для виготовлення вашого товару, що може вплинути на терміни поставки вашим клієнтам.

- Ітерація та оновлення

Світова ситуація стосовно COVID-19 змінюється щодня та щогодини. Для обізнаності у мінливій ситуації, важливо переконатися, що реакція на безперервність вашого бізнесу є гнучкою та готовою до швидких змін як на національному, так і глобальному рівнях.

Перелік послуг

Експортне планування

Опис послуги

Отримайте допомогу у розробці плану інтернаціоналізації вашого бізнесу. Якщо Ви чітко визначили, яку саме продукцію/послуги Ваша компанія зацікавлена експортувати, а також обрали для себе пріоритетні країни та профіль потенційного партнера на цих ринках, фахівці Офісу допоможуть спланувати подальші дії для вашої компанії. Ви отримаєте для себе персонального консультанта, який тісно співпрацюватиме із вашою компанією для проведення спільної роботи над плануванням виходу бізнесу на закордонні ринки.

На даному етапі ми допоможемо вам:

 • за потреби скорегувати ідеї та сфокусуватися на тих чи інших напрямках діяльності;
 • розробити покроковий план дій щодо виходу вашої компанії на закордонний ринок;
 • розібратися у різноманітті існуючих інструментів для інтернаціоналізації бізнесу та надати поради щодо їх практичного використання.

Умови надання послуги

Враховуючи ризик необґрунтованої витрати ресурсів вашого бізнесу, послуга надається компаніям, які відповідають наступним критеріям:

 1. Належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України.
 2. Операційна діяльність протягом мінімум 3-х років.
 3. Кількість персоналу у штаті від 10 осіб.
 4. Наявність окремої структурної одиниці, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із добрим володінням англійської мови.
 5. Наявність сертифікації виробництва та/або продукції/послуг.

Потрібна допомога?

Напишіть повідомлення на export@epo.org.ua

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності