Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Контроль за продуктами тваринного походження

Імпорт продуктів тваринного походження, призначених для людського споживання, підлягає вимогам щодо охорони здоров’я людей і тварин, покликаним запобігти перенесенню хвороб серед людей і худоби.

1) Схвалення країни

Генеральний директорат Європейської Комісії з охорони здоров’я та захисту прав споживачів (DG SANTE) застосовує процедуру оцінювання відповідності третьої країни - кандидата вимогам ЄС щодо здоров’я людей і тварин, один з кроків якої - перевірка на місці командою експертів Управління харчових продуктів і ветеринарії. Схвалену третю країну та / або її частину додають до списку схвалених країн щодо цієї конкретної категорії продуктів. Цей список включають до законодавства ЄС.

2) Схвалення підприємства

На додачу до затвердження країни більшість продуктів тваринного походження можна імпортувати в ЄС, тільки якщо вони були відправлені, отримані або приготовлені на підприємствах (бойні, обробні та переробні підприємства тощо), які входять до переліку, затвердженого DG SANTE. Актуальний перелік схвалених підприємств доступний за посиланням.

3) Ветеринарний сертифікат

Імпорт продуктів тваринного походження в ЄС повинен супроводжувати ветеринарний сертифікат, підписаний уповноваженим ветеринаром компетентного органу третьої країни-експортера, який засвідчує, що відповідні продукти придатні для експорту в ЄС. Є різні форми сертифіката, визначені законодавством ЄС, які залежать від категорії продуктів, породи тварин, та / або спеціальних вимог до цих конкретних продуктів.

4) Контроль за здоров’ям

Після прибуття партії товару та супровідні сертифікати мають бути перевірені ветеринарною службою відповідно до положень Регламенту №2017/625. Відповідно до процедури, визначеній в Регламенті № 136/2004, результати інспекції мають бути відображені в загальному ветеринарному документі доступу (Common Veterіnary Entry Document, CVED Anіmals).

При цьому органи влади ЄС можуть призупинити імпорт з частини або цілої третьої країни або запровадити тимчасові захисні заходи, якщо тварини становлять ризик для здоров’я людей чи тварин, як у випадку спалахів небезпечних захворювань.

Контроль за харчовими продуктами тваринного походження також включає:

Загальні правила щодо гігієни харчових продуктів тваринного походження відповідно до Регламентів № 852/2004 та №853/2004 Вимоги до здоров’я тварин (Директива №2002/99/ЕС) та вимоги стосовно добробуту тварин (зокрема, Регламент №1099/2009) Контроль за залишками ветеринарних медичних препаратів у тваринах та продуктах тваринного походження, призначених для споживання людиною - Регламент №470/2009.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності