Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Investments

Україна представила JICA пріоритети для залучення фінансування на 2025 рік

img

Українська делегація на чолі із Першою віцепрем’єр-міністеркою — Міністеркою економіки представила японському агентству із міжнародного співробітництва (JICA) пріоритетні проєкти для фінансування у 2025 році. Серед них — ініціативи у сферах фінансів, інфраструктури, енергетики, сільського господарства, гуманітарного розмінування, захисту довкілля, охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, діджиталізації та розвитку промисловості. 

 

Ключові теми зустрічі

Одна із головних тем обговорення — розвиток промисловості. Представники Мінекономіки закликали Японське агентство з міжнародного співробітництва підтримати проєкти із посилення промислової співпраці, створення спільних підприємств, постачання обладнання і запчастин і відновлення зруйнованих промислових потужностей. 

Ще одним пріоритетним напрямком стала енергетика. Українська делегація закликала до постачання енергетичного обладнання для розподіленої генерації, сонячних електростанцій для критичної інфраструктури, попросила сприяння у придбанні спецтехніки та обладнання для «Укргідроенерго» та «Укренерго» та техніки для розчищення завалів і відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури. Зокрема, Японія володіє технологіями енергоефективного обладнання із високим коефіцієнтом корисної дії, тому досвід цієї країни може сприяти відновленню енергетичних спроможностей.

Крім того, українська делегація запропонувала JICA долучатися до фінансування інвестиційних проєктів, консолідованих в Єдиному портфелі публічних інвестиційних проєктів. Йдеться про фінансування таких проєктів у сферах охорони здоров’я, освіти та соціальній сфері. Для приватних ініціатив — це підтримка створення Project Preparation Facility, яке допомагатиме бізнесу готувати якісні проєкти. Також сторони обговорили підтримку Японії у питанні покриття бюджетного дефіциту.

Разом із тим, японські партнери запевнили щодо підтримки України через механізм G7 ERA, в імплементації якого JICA братиме участь.

Загалом, надана за весь час підтримка від агенції JICA для України вже сягнула 1,5 мільярда доларів США. Йдеться про енергетичні спроможності України, соціальний сектор, економічні проєкти та гуманітарне розмінування, на яке Японія виділила через JICA вже понад 70 мільйонів. Кошти були спрямовані на закупівлю машин для розмінування та обладнання.

Довідково:

  • JICA — це японське агентство міжнародного співробітництва, яке діє в межах урядової програми «Офіційна допомога розвитку» (ОДР). Агенція надає технічну допомогу, виділяє пільгові позики для підтримки бюджету  та має інструмент грантової (безоплатної) допомоги.  

  • ERA — механізм, створений країнами G7, що дозволить використовувати доходи від заморожених суверенних активів росії для покриття основної суми позики, відсотків та інших витрат, пов'язаних із кредитами, залученими від партнерів у межах ініціативи. ERA передбачає виділення до 50 млрд доларів США з подальшим погашенням доходами від знерухомлених російських активів.