Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

News

Переробні підприємства з зони бойових дій зможуть отримати гранти від держави на пільгових умовах

img

Кабінет Міністрів України схвалив рішення, згідно з яким підприємства переробної промисловості, які працюють на територіях активних бойових дій також зможуть отримувати грант у розмірі до 8 млн гривень. Держава профінансує 80% вартості поданого проєкту, а 20% грантер має покрити з власних або кредитних коштів. Грантове фінансування можна буде використати на інвестиційні потреби — придбання нового виробничого або енергетичного обладнання.

 

Що змінилося?

Програма грантів на розвиток переробної промисловості рішенням Уряду розширена на:

  • підприємства переробки, які працюють на територіях активних бойових дій. Обов’язкова умова — на території діяльності підприємства мають працювати державні інформаційні ресурси.
  • типографії та підприємства поліграфії.

 

Своїм рішенням Уряд також змінив вимоги до кількості робочих місць, які обов’язково має створити грантер. Раніше залежно від суми гранту, це було від 5 до 25 робочих місць. Наприклад, щоб виконати умови, отримувач гранту у 8 млн грн мав працевлаштувати 25 робітників із зарплатою від 8 000 гривень.

Тепер обов'язковою умовою буде створення від 5 робочих місць — незалежно від розміру гранту. Водночас Уряд додав нову умову: за три роки отримувачу потрібно буде сплатити ЄСВ із зарплати нових працівників на суму, не менше ніж 20% від суми гранту. Таким чином, наприклад, отримувач гранту в 8 млн грн зможе найняти  25 працівників із зарплатою в 10 000 грн. Або, якщо має потребу у висококваліфікованому персоналі — працівників зі значно вищою щомісячною зарплатою.

Довідково:

  • З початку запуску програми грантів на переробку у липні 2022 року гранти на розвиток отримали 779 переробних підприємств на загальну суму 3,9 млрд грн. За умовами, грантоотримувачі створять понад 16 000 робочих місць.