Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Initiatives

Переможці премії за внесок у розвиток підприємництва — Ukrainian Enterprise Promotion Awards (UEPA)

img

26 серпня 2024 року Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації України та Офіс з розвитку підприємництва та експорту провели фінал премії UEPA у форматі Pitch Day.

Національна премія UEPA — це український національний етап відбору кандидатів на участь у європейській премії European Enterprise Promotion Awards (EEPA). UEPA призначена для нагородження тих, хто сприяє розвитку малого й середнього підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях.

«Європейський Союз і надалі підтримує українські МСП через низку програм EU4Business, що, серед іншого, сприяють налагодженню нових зв’язків й інтеграції українських партнерів до європейських практик. Премія  European Enterprise Promotion Awards, до якої вкотре долучається Україна, є одним із потужних майданчиків підтримки підприємництва, відзначення найкращих ініціатив, бізнес-мережування і лідерства. Цьогоріч завдяки широкомасштабній національній кампанії ще більше українських учасників дізналися про відзнаку і долучилися до конкурсу, у результаті якого найкращі проєкти будуть представлені на європейському рівні й знову засвідчать талант та стійкість українців попри виклики війни», — зазначила Ірина Губарець, координаторка проєктів у секторі конкуренції та підтримки бізнесу Представництва Європейського Союзу в Україні.


Журі премії

  • Юлія Козиркіна, начальник відділу розвитку  підприємництва управління розвитку та підтримки підприємництва  Мінекономіки 

  • Андрій Ремізов, директор ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» 

  • Оксана Продан, радник Голови Асоціації міст України

  • Оксана Миронько, керівник департаменту комунікацій Європейської бізнес асоціації

  • Юлія Федосюк, генеральний директор компанії UAPAY

  • Юлія Врублевська, координатор проєктів Секретаріату UNIC

  • Тетяна Черницька, професор кафедри міжнародної економіки Київського національного економічного університету (КНЕУ)
     

Переможці премії

Під час фіналу премії журі визначили представників України на європейському етапі конкурсу. Переможцями стали:

  • Проєкт «Нова економіка Івано-Франківська». Реалізатор — консорціум партнерів: виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Промприлад, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV та платформа Тепле Місто  

  • Проєкт «Кліматичні інноваційні ваучери». Він спрямований на підтримку розвитку зелених ініціатив, надання грантів та  вдосконалення інновацій. Реалізатор:  Громадська організація «Українська мережа енергетичних інновацій “Грінкубатор”» 

«Нагороди Ukrainian Enterprise Promotion Awards (UEPA) є відмінною ініціативою для стимулювання підприємництва в Україні, акцентуючи увагу на прикладах успішної практики малих і середніх підприємств, урядів, муніципалітетів, НУО тощо, з яких інші можуть навчитися та впровадити у своїх конкретних умовах. З-поміж 120 заявок 6 були відзначені як переможці незалежним журі з підприємців, академіків, бізнесових асоціацій тощо, використовуючи прозору міжнародну методологію. Вітаю переможців. Сподіваюся й очікую, що ваші відмінні ініціативи продовжать позитивно впливати на зайнятість, інновації, експорт тощо, в часи, коли Україні це справді необхідно», — прокоментував Рікардо Пінто, міжнародний експерт з розвитку та стратегій малих і середніх підприємств.

 

Окрім цього, члени журі обрали шість переможців у кожній з номінацій:

1. Номінація «Сприяння підприємницькому духу»  — проєкт «Нова економіка Івано-Франківська». Він спрямований на підтримку нових кластерів інноваційної економічної діяльності. Зокрема, допомога в залученні грантового фінансування, семінари та робочі групи з менеджменту інновацій, нетворкінги, навчальні події, круглі столи, гостьові візити до бізнесу / мейкерів / науковців тощо. 

Реалізатор — консорціум партнерів: виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Промприлад, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV та платформа Тепле Місто  

2. Номінація «Інвестування в підприємницькі навички» — проєкт «Boot Camp». Мета Boot Cam — надати можливість молодим студентам набути практичного досвіду в реалізації соціальних проєктів за допомогою IT. Також познайомити їх з провідними IT-компаніями Харкова та показати можливості для їх розвитку в технічній галузі.

Реалізатор: громадська спілка «Харківський кластер інформаційних технологій»

3. Номінація «Підтримка цифрових технологій» —  проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Він спрямований на підтримку розвитку зелених ініціатив, надання грантів та вдосконалення інновацій.

Реалізатор: громадська організація «Українська мережа енергетичних інновацій “Грінкубатор”») 

4. Номінація «Покращення бізнес-середовища та підтримка інтернаціоналізації бізнесу» — проєкт «Розвиток міжнародного підприємництва». Програма спрямована на покращення бізнес-клімату в місті, співпраці між владою та бізнесом, підтримку малого й середнього підприємництва та розвиток підприємницьких ініціатив серед молоді.

Реалізатор: виконавчий комітет Павлоградської міської ради

5. Номінація «Підтримка сталої трансформації» —  проєкт «Innovate4Ukraine: Climate&Energy Action». Проєкт підтримує інноваційні ідеї для збереження клімату та енергетики.

Реалізатор: громадська спілка «Мережа Глобального договору в Україні»

6. Номінація «Відповідальне та інклюзивне підприємництво» —  проєкт «Імпакт Бізнес Акселератор». Ініціатива спрямована на покращення конкурентоспроможності та здатності бізнесу адаптуватися до змін. 

Реалізатор: громадська організація «Імпакт Форс» (Impact Force)

«Розвиток малого та середнього підприємництва — одне з пріоритетних завдань Міністерства економіки. Адже від цього сектору залежить економічна стійкість країни загалом. Зокрема, саме МСП продукує близько 80% від загальної доданої вартості. Серед представників МСП в Україні ми можемо виокремити тих, хто не лише розвиває власний бізнес, а й докладає зусиль до розвитку підприємництва загалом. Саме такі компанії отримали відзнаку Ukrainian Enterprise Promotion Awards (UEPA) і представлять українських підприємців на європейському етапі конкурсу», — зазначив Олексій Соболев, Перший заступник Міністра економіки України.

На додаток до 6 основних номінацій журі визначило ініціативу, яка отримала гран-прі за найбільш креативну підприємницьку ініціативу. Відзнака дісталася проєкту «Розвиток міжнародного підприємництва». Його мета — підтримка молодіжного підприємництва та розвиток підприємницьких навичок серед молоді міста. Реалізатор: виконавчий комітет Павлоградської міської ради. 

«Попри виклики український бізнес продовжує розвиватись, масштабуватись та підтримувати економіку. Так, українці вже зареєстрували через Дію понад 600 000 ФОПів. Саме тому в межах національного проєкту Дія.Бізнес ми ініціюємо освітньо-грантові програми та надаємо безоплатні консультації. Участь у Ukrainian Enterprise Promotion Awards (UEPA) — це можливість для підприємців отримати визнання на всеукраїнському рівні та представити інноваційність українського бізнесу на міжнародній арені», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції. 

 

119 аплікантів подали заявки на участь у конкурсі. Серед них — соціально відповідальні бізнеси та державні й приватні організації, які сприяють розвитку підприємництва в Україні. 

«Цьогорічні учасники національної премії UEPA 2024 продемонстрували велику різноманітність ініціатив, які націлені на розвиток українського підприємництва. Українські організації активно створюють та розвивають проєкти з розвитку підприємництва з урахуванням різних аспектів ведення бізнесу та соціальних потреб суспільства. Проєкти учасників UEPA 2024 також показали, що український бізнес не тільки готовий до змін, а й здатний генерувати нові ідеї, які сприяють стійкому розвитку економіки країни. Це є гарним індикатором того, що екосистема підприємництва в Україні й надалі буде лише посилюватися та зміцнюватися», — зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.


Переможці премії не лише отримали визнання своєї креативності та успішної праці, а й відтепер є прикладом для інших підприємства та організацій, який надихатиме їх робити свій внесок у розвиток підприємницької культури в Україні та поза її межами.