Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

КМУ погодив техрегламент відповідно до норм ЄС

25 Квітня 2023 13:23

КМУ погодив техрегламент відповідно до норм ЄС

КМУ ухвалив постанову, якою вносить зміни до технічного регламенту щодо обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 21 квітня 2023 року. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Це має наблизити Україну до підписання з ЄС одного з різновидів угод про взаємне визнання результатів робіт з оцінки відповідності, а саме - Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА).

«Мінекономіки продовжує працювати над підготовкою до укладення Угоди АСАА у трьох перших секторах промислової продукції (низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини), що були визначені пріоритетними за участі центральних органів виконавчої влади та інших зацікавлених підприємств, установ та організацій. Внесення відповідних змін до технічного регламенту усуває технічні бар'єри у торгівлі відповідним обладнанням між Україною та Європейським Союзом. У свою чергу гармонізація технічного регламенту є однією з умов укладення Угоди АСАА», - заявив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

У Міністерстві економіки України вважають, що ця постанова буде мати декілька позитивних наслідків. Так, споживачі електричного та електронного обладнання отримають можливість придбання на ринку відповідної продукції та запасних частин до неї у більшому асортименті.

Для українських та іноземних виробників усунення технічних бар'єрів у торгівлі у результаті укладення Угоди АСАА надасть можливість реалізовувати промислову продукцію на території як України, так і ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності промислової продукції, визначеної додатком ІІІ до Угоди про асоціацію.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності