Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

ВРУ ухвалила за основу законопроєкт щодо вдосконалення держрегулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва

24 Березня 2023 16:47

ВРУ ухвалила за основу законопроєкт щодо вдосконалення держрегулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва

21 березня 2023 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва» (реєстр. №8290). Про це повідомляє Верховна Рада України.

Основна мета законопроєкту - забезпечення ефективного державного контролю у сфері безпечності та якості харчових продуктів, селекції сільськогосподарських тварин, кормів, здоров’я та благополуччя тварин.

Документ містить важливі новації для споживачів, бізнесу та держави. Ним запропоновано внести зміни до 11 законів України.

Низка норм цього проєкту дозволить споживачам отримувати безпечну продукцію, зокрема завдяки посиленню гігієнічних вимог та більш детального маркування. Передбачається також спрощення реєстрації кормів та можливість ввезення кормових добавок, зареєстрованих у ЄС без їх додаткової реєстрації в Україні.

Присутні у документі євроінтеграційні норми, які сприяють виконанню міжнародних зобов’язань України у сфері європейської інтеграції. Зокрема, передбачається забезпечення належної простежуваності харчових продуктів відповідно до вимог Регламенту ЄС №178/2002 (оператори ринку мають забезпечити виконання вимог щодо простежуваності на всіх етапах виробництва й реалізації харчового продукту).

Законопроєктом пропонують запровадити положення міжнародних стандартів ISO/TS 19657:2017 щодо критеріїв натуральних харчових інгредієнтів та ISO 23662:2021 щодо критеріїв для продуктів харчування та харчових інгредієнтів, придатних для вегетаріанців або веганів.

Зазначені новації спрямовані на надання споживачам інформації про споживчі якості відповідних продуктів в доступній формі задля запобігання введення їх в оману.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності