Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Видача митницями сертифікатів з перевезення товару EUR.1

23 Березня 2023 16:19

Видача митницями сертифікатів з перевезення товару EUR.1

Відповідно до частини першої статті 46 Митного кодексу України та з метою підтримки експорту товарів українського походження, а також забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України у рамках угод про вільну торгівлю, митниці Держмитслужби видають безоплатно сертифікати з перевезення (походження) форми EUR.1 та EUR-MED для товарів, що вивозять з України до держав ЄС, ЄАВТ, Чорногорії, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Грузії та Держави Ізраїль. Про це повідомляє Державна митна служба України.

Видачу сертифікатів з перевезення (походження) товару EUR.1 або EUR-MED здійснюють митниці Держмитслужби відповідно до Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1 або EUR-MED, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2021 № 139.

Аналіз щорічних тенденцій дозволяє стверджувати, що у 2022 році відбулося найбільше зростання кількості оформлених і виданих сертифікатів митницями.

Найбільшу кількість сертифікатів у 2022 році було видано на товари, експорт яких з України здійснювався на умовах вільної торгівлі до таких держав:

  • Польща – 65632 шт.;
  • Румунія – 49645 шт.;
  • Угорщина – 22757 шт.;
  • Болгарія – 20180 шт.;
  • Німеччина – 19715 шт.

Таким чином, Держмитслужба забезпечує на постійній основі преференційний доступ товарів з України на ринки держав ЄС, ЄАВТ, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Грузії, Держави Ізраїль та Республіки Чорногорія.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності