Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна узгодила з Єврокомісією план заходів з посилення виконання Угоди про ЗВТ

03 Лютого 2023 15:56

Україна узгодила з Єврокомісією план заходів з посилення виконання Угоди про ЗВТ

Під час спільного засідання Уряду України та Європейської комісії Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що Україна та ЄС мають використовувати успіхи в адаптації законодавства для ухвалення спільних рішень, що покращують доступ на ринки і забезпечують економічну конвергенцію України та ЄС. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Ми маємо план завершити сагу з промбезвізом і укласти угоду про Доступ українських товарів до ринку ЄС (АСАА). На жаль, війна трохи сповільнила швидкість оціночних місій, але вони будуть здійснені і угода буде укладена.

Механізм роботи над угодою АСАА є моделлю щодо інших сфер, де України має намір інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС. А глибина оцінки відповідності законодавства повністю відповідає вимогам переговорів про вступ до ЄС», - прокоментувала хід двосторонніх перемовин Юлія Свириденко.

За її словами, Україна передала ЄС оновлений звіт про виконання рекомендацій, зроблених на попередніх етапах, а також таблиці відповідності проєктів актів, які ще потрібно ухвалити щодо ринкового нагляду. Також Україна і ЄС добре просунулись у процесі взаємного відкриття ринків публічних закупівель. Також до кінця цього року Україна має приєднатись до роумінгу в ЄС.

«Якраз напередодні зустрічі Єврокомісії і Уряду ми узгодили текст рішення про роумінг. Цього року ця сфера буде «пілотом» з повної юридичної інтеграції України у внутрішньо-європейське регулювання.

Загалом поки триває підготовка до вступу України до ЄС, ми маємо інтегруватися в усіх можливих сферах – від митниці та енергетики до безпеки продуктів харчування», - повідомила Юлія Свириденко.

Міністр економіки України відзначила, що ЄС є головним торговим партнером України на сьогодні. Це сталось завдяки рішенню ЄС про застосування автономних торгових заходів у вигляді скасування всіх мит, угоді щодо автомобільних перевезень, ефективній реалізації логістичних шляхів солідарності. Для України важливо до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення наших товарів до Євросоюзу.

«Щоб збільшити ефективність торгівлі, Міністерство економіки і DG Trade узгодили оновлений Пріоритетний план заходів з посилення імплементації Угоди про вільну торгівлю. Основний акцент цього плану – інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС.

План передбачає 29 заходів, які дозволяють завершити наявні проєкти, такі як АСАА, та розпочати роботу над інтеграцією до внутрішнього ринку в усіх придатних для цього сферах, зокрема оновити потрібні додатки до угоди, провести моніторинг відповідності законодавства та схвалити рішення про відкриття ринків. Повторюся, наша мета – інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС, не чекаючи вступу до ЄС», - заявила Юлія Свириденко.

Також на спільному засіданні обговорювали майбутній процес економічного та інфраструктурного відновлення України. Сторони дійшли консенсусу, що найбільш ефективним буде залучення приватного капіталу.

Ще одним питанням для обговорення стала інтеграція трудових ринків України та ЄС. Адже зараз вже багато українців інтегрувалися до трудових ринків в ЄС і допомагають країнам ЄС долати виклики для своєї економіки.

Нагадаємо, Європейський Союз є головним торговельним партнером України. За результатами 2021 року, питома вага торгівлі товарами з ЄС склала 39,6% від загального обсягу торгівлі України, а у січні-листопаді 2022 року цей показник склав 55,5%.

Основу українського експорту до ЄС складають:

  • зернові культури – 15,9%;
  • жири та олії – 10,9%;
  • насіння і плоди олійних рослин – 10,3%;
  • чорні метали – 10,2%;
  • руди, шлаки – 8,9%;
  • електричні машини – 8,5%;
  • деревина і вироби з деревини – 6,0%;
  • енергетичні матеріали – 3,4%.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності