Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Змінено порядок декларування товарів, що переміщують у міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях

31 Січня 2023 17:41

Змінено порядок декларування товарів, що переміщують у міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях

18 січня 2023 року набрали чинності пункти 1, 3, 4, 6–8, 10, 11 розділу І Закону України від 25.01.2022 №1999-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування». Про це повідомляє Державна митна служба України на своїй сторінці у мережі Facebook.

Зазначеним законом змінено порядок декларування товарів, що переміщують у міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях.

Новий порядок полягає у:

  • поданні тимчасового реєстру з нарахуванням митних платежів, а також сплати цих платежів у строк не більше 30 днів з дати оформлення відповідного тимчасового реєстру;
  • поданні додаткового реєстру з одночасною сплатою митних платежів; або
  • поданні лише додаткового реєстру (зокрема, якщо товари не підлягають оподаткуванню).

Такі тимчасові та додаткові реєстри МПВ/МЕВ замінюють митні декларації.

Реєстри подає оператор поштового зв’язку чи експрес-перевізник, коли сумарна фактурна вартість:

  • товарів підприємств не перевищує еквівалент 150 євро;
  • товарів громадян не перевищує 10 000 євро.

Держмитслужба нагадує, що підвищено ліміт зі 100 до 150 євро для отримання МПВ/МЕВ без оподаткування податком на додану вартість. Тобто громадяни мають сплатити платежі з суми, що перевищує 150 євро: наприклад, якщо вартість товару 180 євро, то платежі сплачують з суми 30 євро.

У цілому Закон України та інші нормативно-правові акти, розроблені для реалізації його положень, спрямовані на прискорення виконання митних формальностей та доставку МПВ/МЕВ одержувачам в Україні.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності