Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна та Словаччина запускають пілотний проєкт для злагодження роботи митних органів на кордоні

26 Січня 2023 11:06

Україна та Словаччина запускають пілотний проєкт для злагодження роботи митних органів на кордоні

17 січня 2023 року у пункті пропуску «Ужгород — Вишнє-Нємецьке» відбулася зустріч уповноважених представників двох дружніх суміжних держав. Про це повідомляє Державна митна служба України.

Предметом обговорення на митному посту «Ужгород-автомобільний» Закарпатської митниці стали питання збільшення пропускної спроможності пунктів пропуску.

Військова агресія росії кардинально змінила та негативно вплинула на сталі логістичні шляхи – сучасні артерії світового економічного організму. На сьогодні в Україні припинено функціонування пунктів пропуску на східному та північному кордоні. Ось чому на даний час для України першочерговим завданням є максимально можливе збільшення пропуску великовантажних транспортних засобів на західному кордоні України. Про це зауважив Руслан Черкасський - заступник голови Держмитслужби України.

В Україні на її західному кордоні з країнами ЄС (Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією) функціонує 20 автомобільних пунктів пропуску. Тільки у 9 з них здійснюються переміщення великовантажних автомобілів. Першочергове завдання – збільшити пропускну спроможність теперішніх пунктів пропуску без залучення додаткових капіталовкладень, максимально використати існуючу інфраструктуру та можливості служб контролю.

Одним із шляхів вирішення питання безперебійної, ритмічної та злагодженої роботи пунктів пропуску, збільшення їх пропускної спроможності є належна взаємодія митних та прикордонних служб обох країн. Таким дієвим та результативним механізмом є Система раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на кордоні, яка використовується на українсько-польському та українсько-угорському кордоні.

Тому керівництво Держмитслужби запропонувало словацькій стороні долучитися до впровадження аналогічного механізму. Сторони домовилися запровадити пілотний проєкт з практичної реалізації проєкту «Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-словацькому кордоні» з 01.02.2023 до 01.05.2023.

За результатами пілотного проєкту у травні 2023 року сторонами на рівні керівників національних митної та прикордонної служб планують підписання та реалізацію на постійній основі Меморандуму про запровадження «Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-словацькому кордоні».

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності