Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

КМУ наблизив Україну до програми ЄС «Єдиний ринок»

20 Січня 2023 16:09

КМУ наблизив Україну до програми ЄС «Єдиний ринок»

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейською комісією щодо укладення Угоди між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, з іншого боку, щодо участі України у програмі Європейського Союзу «Єдиний ринок» (2021—2027)». Відповідне рішення було затверджено на засіданні КМУ 17 січня 2023 року. Про це повідомляє Мінекономіки.

Цей документ передбачає створення делегації України для переговорів щодо узгодження тексту Угоди та подальшого її підписання, а також затвердження директиви делегації.

«Програма Європейського Союзу «Єдиний ринок» – це програма фінансової підтримки ЄС з бюджетом 4,2 млрд євро, яка розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки). Приєднання України до вказаної Програми дозволить посилити співпрацю з ЄС, що є особливо актуальним з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата до ЄС», - заявила Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Програма має сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, сприяння розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери).

Вона буде допомагати розвитку підприємницького середовища, включаючи схеми менторства. Передбачено участь у Європейській мережі підприємств (EEN), програмі «Erasmus for Young Entrepreneurs» (EYE), спільних кластерних ініціативах.

Зокрема, фінансування програми буде спрямовано на:

  • зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (МСП) - фінансування складає 24% від загального бюджету Програми близько 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;
  • створення та поширення високоякісної європейської статистики - фінансування складає 13% від загального бюджету Програми близько 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт-систем і цифрових технологій.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності