Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Експорт України до ЄС у 2022 році зріс на 4,2%

18 Січня 2023 16:03

Експорт України до ЄС у 2022 році зріс на 4,2%

За попередніми оцінками Міністерства економіки України, відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2%, порівняно з 2021 роком, та склав близько 28 млрд доларів. Про це повідомляє Мінекономіки.

«Це надзвичайно важливо з огляду на диверсифікацію логістичних маршрутів, а саме таке завдання ми ставимо на майбутнє, зокрема і Планом відновлення. Україна розширюватиме сухопутні транспортні коридори та експорт до ЄС та, відповідно, менше залежатиме від морського експорту навіть після розблокування та повернення всіх портів. І, безумовно, це важливо з огляду на подальшу економічну інтеграцію до ринків ЄС, залучення України до європейських ланцюжків доданої вартості», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зростання експорту до ЄС стало можливим завдяки:

  • заходам з підтримки української економіки та експорту. Це лібералізація податків, дерегуляція, підтримка виробників, страхування експорту за допомогою інструментів ЕКА.
  • заходам, які вжили самі партнерами або спільно з Україною. Це відкриття, зокрема європейських ринків для українських товарів (тимчасова, на рік, лібералізація торгівлі, економічний «безвіз»), ініціатива ЄС «Шляхи солідарності», «митний безвіз», «транспортний безвіз» тощо.

Динаміка показників зовнішньої торгівлі України у 2023 році формуватиметься у напрямку поступового надолуження втрат за 2022 рік. Бюджет на 2023 рік передбачає зростання експорту товарів та послуг на 7,2%. Це з урахуванням ситуації, яка склалася у виробничому комплексі, з доступом до трьох портів на Чорному морі для експорту продукції АПК, поступового розширення внутрішнього попиту, попиту на IT-послуги у світі тощо.

Також на результати зовнішньоекономічної діяльності впливатиме політика Уряду.

«Ми налаштовані активно просувати український експорт на зовнішніх ринках, працювати на подальше зменшення бар’єрів для експорту українських товарів та послуг шляхом підтримки експорту через розвиток інструментів кредитування, страхування та перестрахування експорту», - підкреслила Юлія Свириденко.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності