Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Українсько-французька співпраця: експорт з високою доданою вартістю, інвестиції та інструменти страхування

15 Грудня 2022 16:49

Українсько-французька співпраця: експорт з високою доданою вартістю, інвестиції та інструменти страхування

Україна вже зараз створює умови для розбудови потужної експортоорієнтованої економіки та закликає інвесторів, зокрема з Франції, вкладати в українську промисловість. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Одним із головних завдань Уряду України сьогодні є стимулювання інвестицій у переробну промисловість, що призведе до структурної зміни зовнішньої торгівлі України на користь несировинного експорту. За допомогою Експортно-кредитного агентства протягом наступних п'яти років планується підтримати до 100 млрд грн українського експорту. Це дозволить збільшити загальний експорт до 280 мільярдів доларів США, а також створити або зберегти 26 000 робочих місць. Додатковий обсяг фінансових ресурсів для експортоорієнтованого бізнесу планується збільшити з 0,3% ВВП до 5% ВВП до 2025 року. Ці кроки будуть реалізовані зараз, а потім вони стануть частиною післявоєнного економічного відновлення України», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з міністром-делегатом у Міністерстві економіки, фінансів, цифрового та промислового суверенітету Франції Роланом Лескюром.

За її словами, з метою розвитку експортоорієнтованої економіки та експорту з високою доданою вартістю держава планує:

  • запровадити режим сприяння експорту переробленої продукції залежно від стадії її переробки;
  • розробити механізм стимулювання виробників зеленого сектору експорту до ЄС;
  • надавати допомогу новим експортерам, які хочуть вийти на ринок ЄС;
  • запровадити страхування військових ризиків для інвестицій у переробку.

Міністр економіки України висловила сподівання, що Франція сприятиме інтеграції українських виробників у європейські ланцюжки доданої вартості.

Також вона підкреслила також, що Україна фіксує значну зацікавленість французького бізнесу до співпраці з українським у різних форматах, до участі у проєктах відновлення, а також до інвестицій в економіку України.

Відтак КМУ працює над тим, щоб забезпечити дієві інструменти страхування воєнних ризиків, що прискорить прихід закордонного бізнесу в Україну.

Ролан Лескюр запевнив Юлію Свириденко в особистій підтримці у встановленні діалогу з французьким бізнесом.

Міністр-делегат зазначив, що всі компанії, присутні на Форумі, а також інші, що виявляють інтерес до нашої держави готові співпрацювати з Україною. І він особисто може виступити медіатором у діалозі між французьким приватним сектором, українським бізнесом та Міністерством економіки.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності