Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна та США обговорюють заходи для посилення «Зернової ініціативи»

01 Грудня 2022 17:29

Україна та США обговорюють заходи для посилення «Зернової ініціативи»

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк та Спеціальний уповноважений з санкційної політики США Джеймс О’Браєн відвідали порти «Одеса» та «Південний». Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Робоча зустріч була сфокусована на включенні до «Зернової ініціативи» портів Миколаєва, прискоренні інспектування суден у Босфорі та пролонгації домовленостей щонайменше на 1 рік.

«77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку росії.

Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів.

Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до Ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік.

Вдячний американським партнерам за співпрацю та готовність просувати на міжнародних майданчиках посилення «Зернової ініціативи», – прокоментував міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За словами міністра, Україна вже офіційно звернулась до ООН та Туреччини з пропозицією приєднання порту Миколаєва до «Зернової ініціативи» та очікує відповіді від гарантів домовленостей.

Також під час візиту міністр інфраструктури, Посол США та Спеціальний уповноважений зустрілись з представниками портового та аграрного бізнесу та обговорили варіанти сприяння їх роботі у рамках Ініціативи.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності