Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Підприємці Полтавщини можуть отримати пільгові кредити на виконання експортного контракту без застави

23 Вересня 2022 11:53

Підприємці Полтавщини можуть отримати  пільгові кредити  на виконання експортного контракту без застави

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) спільно з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у партнерстві з Дія.Бізнес. Полтава провели публічну дискусію на тему: «Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку».

Близько 50 представників малого та середнього експортоорієнтованого бізнесу та банків, які кредитують експорт, обговорили роль доступного фінансування у відновленні та стимулюванні розвитку експортної діяльності бізнесу в Україні під час війни.

DESCRIPTION

«Вже рік, як полтавський центр Дія.Бізнес розвиває підприємництво на Полтавщині й запалює вогонь сміливості у представників бізнесу. Нині вони є хребтом української економіки. Підприємці забезпечують збереження робочих місць, податкових надходжень до бюджету, економічну та соціальну стабільність. Вони щодня долають виклики й шукають нові можливості. Сьогодні – говоримо про них. В нашій країні є нові можливості для експортерів – і ми хочемо, аби бізнес Полтавщини знав про них й використовував їх на повну. Ми мріємо, аби українські, зокрема полтавські, товари й послуги були представлені на світовому ринку. Розпочати або розширити експортну діяльність й знайти на це гроші – завдання цілком реальне. Зокрема, завдяки роботі Експортно-кредитного агентства, яке підтримує підприємців, що займаються експортним напрямком», – підкреслила керівниця центру Дія.Бізнес.Полтава Альона Гончаренко.

«Ми раді допомагати ЕКА у реалізації національної кампанії інформування експортоорієнтованого бізнесу щодо інструментів доступного фінансування, яким підприємці можуть користуватися зараз - під час війни. Це вже наш дев’ятий захід. З червня цього року ми вже провели такі презентації-дискусії у Львові, Івано-Франківську, Рівному, Луцьку, Ужгороді, Хмельницькому, а також в онлайн-форматі - для підприємств Дніпропетровщини та Черкащини. Як підготувати документи, що потрібно робити, а що, можливо, навпаки не потрібно робити, коли ви плануєте розширити свою присутність на міжнародному ринку - експерти ЕКА та представники банків, які спільно з агентством реалізовують програму доступного фінансування експортерів під час війни, надають максимально прості та чіткі інструкції», – зазначила заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Тетяна Грищенко.

Обмежений доступ до фінансування і до війни був однією з ключових перешкод на шляху розвитку українського експорту.

«До війни близько 80% українських експортерів потребували фінансування. З початком війни ця проблема не зникла, а лише посилилась. Важливо, що в цей складний час українські банки готові кредитувати бізнес, а ми - Експортно-кредитне агентство - можемо підтримувати банки в цьому, покриваючи їх ризики. Виходьте на нові ринки, залучайте фінансування, виконуйте експортні контракти, заводьте валютну виручку, допомагайте державі фінансувати Збройні Сили України», - звернувся до учасників дискусії в.о. голови правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Руслан Гашев.

Доступні кредити на виконання експортних контрактів сьогодні вже отримують клієнти трьох державних банків – Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

26 експортерів вже отримали передекспортне фінансування. Завдяки портфельному страхуванню кредитів на виконання зовнішньоекономічних договорів було підтримано експорту на суму понад 320 мільйонів гривень. Лідерами програми виступають Рівненщина та Сумщина. Відповідно 7 і 5 підприємців з цих регіонів вже отримали пільгове кредитування за спрощеними вимогами до застави на виконання експортних контрактів.

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) – це відкрита, клієнтоорієнтована державна компанія, яка допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку. ЕКА працює лише з експортерами товарів та послуг та не підтримує сировинний експорт.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності