Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями збільшені до 120 днів

15 Червня 2022 13:04

Граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями збільшені до 120 днів

Національний банк України збільшив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів. Про це повідомляє НБУ.

Відповідне рішення спрямоване на розширення можливостей експорту та імпорту товарів українським бізнесом в умовах порушення ланцюгів постачання через війну.

Відповідні зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 7 червня 2022 року № 113 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», яка набирала чинності з 8 червня 2022 року.

«Ми перебуваємо в постійному діалозі з бізнесом та державними органами та аналізуємо звернення, що надходять до Національного банку. Ми готові й надалі продовжувати співпрацю з метою пошуку збалансованих рішень, які створюватимуть підґрунтя для економічного розвитку України та водночас даватимуть змогу зберегти фінансову стабільність», – наголосив заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій.

Нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводилися до відповідної дати, граничні терміни розрахунків становлять 365 днів.

Нагадаємо, Національний банк України 4 квітня 2022 року з метою запобігання виведенню капіталу за кордон тимчасово скоротив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями, здійсненими з 5 квітня 2022 року, з 365 до 90 календарних днів.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності