Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту

12 Квітня 2022 15:06

Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту

На початку війни, яку розпочала росія проти України, КМУ схвалив перелік товарів критичного імпорту, що потрібні державі в умовах воєнного часу. Його мета – обмежити виведення за кордон валюти та зміцнити економіку. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Сьогодні бізнес поступово відновлює свою активність, тому КМУ та Міністерство економіки України перебувають у постійному діалозі з підприємцями та розглядають їхні запити щодо розширення переліку товарів критичного імпорту. Подальше його розширення буде залежати від стабільності фінансової системи держави.

«Уряд тримає курс на виробничий протекціонізм. Йдеться про максимальне нарощення власного виробництва та імпортозаміщення там, де це можливо. Тому йдемо назустріч українській промисловості – працюємо з галузевими асоціаціями виробників та коригуємо список товарів критичного імпорту, якщо бачимо, що в цьому є потреба. В той же час, за рахунок такого регулювання ми запобігли надмірному витоку валюти з України, а, отже, й ослабленню економіки. В майбутньому перелік товарів критичного імпорту буде змінюватися залежно від того, наскільки успішно досягатимемо балансу між обсягами валютних оплат за кордон та обсягом валютних надходжень до країни. В ідеалі ці два показники повинні приблизно дорівнювати одне одному», - повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка.

З актуальним переліком товарів критичного імпорту можна ознайомитися за посиланням.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності