Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна та ЄС оновили цифрове Доповнення до Угоди про асоціацію

02 Грудня 2021 18:11

Україна та ЄС оновили цифрове Доповнення до Угоди про асоціацію

22 листопада в Брюсселі відбулось шосте засідання Комітету асоціації в торговельному складі. Під час засідання Україна та ЄС схвалили двостороннє Рішення про внесення змін до цифрового Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Підготовка до цього почалася ще у 2019 році. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України.

Цим Рішенням Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати найновіше законодавство ЄС у сфері цифровізації синхронно з державами-членами ЄС з метою отримання повного режиму внутрішнього ринку («цифрового безвізу») та інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС.

У рамках підготовки до засідання українська сторона актуалізувала Дорожню карту інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС. Стратегічна частина була актуалізована у зв’язку з прийняттям низки євроінтеграційних нормативно-правових актів з часу попереднього оновлення Дорожньої карти у листопаді 2020 року. Зміни до Плану заходів зумовлені фіналізацією Доповнення XVII-3.

Сторона ЄС вкотре наголосила, що ключовою складовою законодавчих змін у процесі інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС є належна імплементація Закону «Про електронні комунікації» та ухвалення законопроекту про національного регулятора у секторі електронних комунікацій, який повністю відповідатиме acquis ЄС.

Окрім цього, Україна поінформувала про цифрові євроінтеграційні здобутки та отримала схвальну оцінку від партнерів з ЄС. Зокрема, представники Єврокомісії підкреслили, що Україна була однією з перших країн поза межами ЄС, ковідні сертифікати якої були визнані офіційним Брюсселем.

Сторони також домовились про подальшу плідну співпрацю, зокрема щодо встановлення екосистеми DESI (Digital Economy and Society Index) в Україні. Це дасть змогу Україні визначити динаміку та прогрес цифрового розвитку, порівнюючи з цифровими економіками ЄС, тим самим сприятиме інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС як рівноправного партнера.

Україна та ЄС привітали прогрес щодо виконання спільного робочого плану у сфері довірчих послуг та окреслили подальші кроки, реалізація яких наближатиме перспективу укладення можливої угоди, яка повинна базуватися на наближенні до законодавства та стандартів ЄС.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності