Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Десяте засідання Українсько-американської ради з торгівлі і інвестицій

11 Листопада 2021 10:11

Десяте засідання Українсько-американської ради з торгівлі і інвестицій

9 листопада 2021 року відбулося Десяте засідання Українсько-американської ради з торгівлі і інвестицій. Відкрили засідання Перша віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко та Торговий представник США Кетрін Тай.

«Сполучені Штати Америки є надійним стратегічним партнером України, який надає нам підтримку у впровадженні економічних реформ, покращенні бізнес-клімату та зміцненні обороноздатності. Український уряд трансформує свою економічну політику з урахуванням екологічної модернізації та досягнення кліматичної нейтральності, що співпадає з баченням США. Ми поділяємо прагнення до вирішення глобальних питань, таких як зміни клімату, декарбонізація економіки та забезпечення продовольчої безпеки», - прокоментувала Перша віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко.

Україна та США обговорили подальші кроки щодо перегляду Угоди про торговельно-інвестиційну співпрацю (TICA). Українська сторона презентувала відповідні пропозиції.

У контексті нещодавної домовленості між США і ЄС українська сторона порушила питання щодо можливих шляхів нівелювання введених американською стороною обмежень відносно української сталеливарної продукції.

Щодо сфери інтелектуальної власності, сторони домовились продовжити працювати над проектом робочого плану з покращення захисту прав інтелектуальної власності. План визначає кроки, які Україна може здійснити для демонстрації прогресу у ключових питаннях інтелектуальної власності.

Також делегації обговорили поточну роботу щодо покращення інвестиційного середовища в Україні. Обидві сторони наголосили на важливості передбачуваності, прозорості та верховенства права для залучення іноземних інвестицій. Представники США закликали Україну запровадити механізм перевірки інвестицій на основі найкращого міжнародного досвіду та наголосили на важливості належної практики корпоративного управління для залучення та утримання іноземних інвестицій.

Сторони домовилися створити робочу групу з питань розвитку трудових відносин.

Загалом сторони визнали прогрес, досягнутий у багатьох сферах, та домовилися продовжити роботу над розвитком взаємовигідної співпраці.

Довідково. Сполучені Штати Америки та Україна уклали Угоду про торговельно-інвестиційну співпрацю США та України (TICA) у 2008 році. У ході візиту до США Президента України Володимира Зеленського (31.08.2021) на найвищому рівні було домовлено про перегляд та розширення Угоди.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності