Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна і Шри-Ланка обговорили можливість посилення торговельно-економічної співпраці

10 Вересня 2021 15:56

Україна і Шри-Ланка обговорили можливість посилення торговельно-економічної співпраці

9 вересня 2021 року заступник міністра – Торговий представник України Тарас Качка обговорив з Державним міністром з питань регіональної співпраці Шри-Ланки Таракою Баласурія можливість посилення торговельно-економічних відносин між двома країнами.

Участь у заході взяли представники Мінекономіки та Державного Міністерства регіональної співпраці Шри-Ланки.

Так, сторони відзначили, що двостороння торгівля товарами між Україною та Шри-Ланкою демонструє тенденцію до збільшення. За 6 місяців 2021 року товарообіг між двома країнами склав $28,59 млн. Зокрема, експорт зріс на 12,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $9,22 млн.

«Основу нашого експорту до Шри-Ланки традиційно складає аграрна продукція – овочі, зернові, олійні культури. Очевидно, що торговельний потенціал між нашими країнами ще не розкритий. Ми, в свою чергу, відкриті до співпраці у торговельно-економічній сфері та реалізації спільних бізнес-проектів», - зазначив Тарас Качка.

Так, учасники зустрічі висловили зацікавленість у нарощуванні поставок на ринок України харчової (чай, кава, фрукти) та промислової (текстиль, одяг) продукції. Також перспективною є співпраця у сферах авіа- та суднобудування, постачання продукції української металургії, енергетичного та транспортного машинобудування, хімічної промисловості та сільського господарства, рекреаційне співробітництво та туризм. Сторони підтвердили налаштованість України та ДСР Шри-Ланка щодо створення спільної міжурядової комісії, яка стане важливою платформою для розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності