Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

У І півріччі 2021 року Україна збільшила експорт на 25%

25 Серпня 2021 15:01

У І півріччі 2021 року Україна збільшила експорт на 25%

За офіційними даними Держстату, за 6 місяців 2021 року експорт товарів та послуг становив $34,9 млрд, що на 25% більше, ніж за відповідний період 2020 року. Імпорт за звітний період склав $34,5 млрд, що на 27,6% більше відповідно до 2020 року.

«Традиційно при збільшенні попиту на вітчизняну продукцію за кордоном і відповідного росту експорту, до України зростає і імпорт, який виступає як додаткове джерело ресурсів, необхідних для підтримки росту експорту. При цьому важливим залишається питання збереження балансу в торгівлі. Так, за І півріччя у зовнішній торгівлі ми маємо позитивне сальдо – у $413,6 млн. Крім розвитку аграрної галузі, Україна взяла курс на розвиток промисловості, виробництва та внутрішньої переробки, що відображається у збільшенні постачань вітчизняних товарів на зовнішні ринки», - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Він додав, що суттєве зростання експорту в цьому році говорить про позитивні тенденції щодо економічного відновлення України у період карантинних обмежень. Україна, як й інші країни світу, вже адаптувалася до життя під час пандемії і намагається відновити свою торговельно-економічну діяльність.

У І півріччі цього року Україна здійснювала експортно-імпортні операції із партнерами з 227 країн світу. При цьому експорт товарів становив $29,9 млрд, що на 30,7% більше порівняно із І півріччям 2020 року.

За 6 місяців найбільше української продукції імпортували:

  • Країни ЄС – $11,9 млрд (39,7% експорту товарів з України)
  • Китай – $4,3 млрд (14,3%)
  • Туреччина – $1,8 млрд (6%).

Найбільше було експортовано чорних металів та виробів з них, зернових, руд, олії, електричних машин, готових харчових продуктів, деяких продуктів хімічної промисловості, меблів та ін.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності