Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Можливості з підтримки інтернаціоналізації бізнесу для експортного альянсу

20 Січня 2020 12:03

Можливості з підтримки інтернаціоналізації бізнесу для експортного альянсу

Готові експортувати і розумієте переваги експортного альянсу? Готуйте та подавайте грантові заявки на створення експортного альянсу – платформи для співробітництва підприємств, що мають амбіції до підвищення інтернаціоналізації свого бізнесу.

Скористайтесь можливостями з підтримки діяльності в рамках гранту для підтримки створення експортного альянсу від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.».

Експортний альянс – це платформа для співробітництва підприємств, що мають амбіції до підвищення інтернаціоналізації свого бізнесу. Заявки в рамках цієї грантової програми прийматимуться від зареєстрованих в Україні приватних підприємств та неурядових організацій. Гранти надаватимуться та впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США, що регулюють гранти за контрактами, та внутрішніх процедур управління грантами Програми «Конкурентоспроможна економіка України».

Документи

Грантова програма: Створення Експортного Альянсу. Дізнатись більше про перебіг програми та етапи імплементації проекту Програма експортної акселерації: послуги Офісу в рамках імплементації проекту. Приклад надання послуг Установи в рамках етапів грантової програми Процес подання заявок та форма грантової заявки переглянути за посиланням

Розповсюджені запитання щодо програми

1. Що таке експортний альянс? Це платформа для партнерської співпраці для мінімум 5-ти компаній з одного, або декількох пов’язаних секторів.

2. Хто може подаватись на грант для створення експортного альянсу? Зареєстровані в Україні приватні підприємства та неурядові організації.

3. Хто може стати членом альянсу? Підприємства зареєстровані в Україні, що мають конкурентну пропозицію для закордонних ринків.

4. Яка основна мета альянсу? Збільшення експортних продажів членів альянсу завдяки впровадженню ефективного експортного маркетингу.

5. Ми вже отримуємо фінансування від інших донорів на впровадження експортної діяльності. Чи можемо ми використати ці кошти для покриття витрат альянсу? Так.

6. Чи може група компаній отримати фінансування в рамках гранту на реєстрацію торгової марки, сертифікацію чи адаптацію продукту? Ні.

7. До кого звертатись з приводу заповнення заяви? Питання можна надсилати на електронні адреси Grants@CEPUkraine.org із зазначенням «ЗПЗ-2019-008» у темі електронного листа.

8. Компанія-учасник альянсу вже отримує фінансування від програми по іншому гранту. Чи можливо взяти участь у даній програмі? Так.

9. Чи можуть пов’язані між собою компанії бути учасниками альянсу? Так, якщо є достатнє обґрунтування синергії між ними.

10. Чи може Фізична особа-підприємець бути учасником альянсу? Так.

11. Як відбувається оцінка заявки? Заявки оцінює незалежний комітет виходячи із критеріїв, що зазначені в Запиті на подання грантових заявок (ЗПЗ)-2019-008.

12. Менеджер з експорту має бути з України? Ні, не обов’язково.

13. Чи є обмеження у виборі країн для експорту? Ні.

14. Чи можемо ми розширювати кількість учасників альянсу, отримавши грант? Так.

15. Чи можуть бути учасниками альянсу неприбуткові організації (ГО)? Ні, проте неприбуткова організація може виступати у якості грантоотримувача, який впроваджуватиме грантову діяльність для бенефіціарів гранту – членів альянсу.

16. Наша компанія тільки розпочинає експортувати, і ми бачимо можливість масштабувати свою діяльність завдяки гранту. Чи маємо ми шанс отримати фінансування в рамках гранту? Так, проте готовність членів альянсу до експорту – є одним із критеріїв оцінювання заявок.

17. Який кінцевий термін подання грантових заявок? 7 лютого 2020 р.

Як відбувається процес подання заявок?

Процес подання заявок складатиметься з одного етапу. Заявники повинні подавати Грантову заявку (Додаток А), Деталізований бюджет гранту (Додаток B), використовуючи шаблони, що надаються. Матеріали заявок будуть розглядатись комітетом з грантового відбору після кінцевого терміну подання заявок за цим запитом на подання грантових заявок (ЗПЗ).

Цей ЗПЗ разом з формою грантової заявки у форматі Word, можна знайти за посиланням.

Як Офіс може сприяти реалізації проекту

Офіс з просування експорту готовий сприяти Заявникам в реалізації грантової заявки шляхом надання обраних послуг (або комплексного спектру послуг), необхідних для успішної діяльності експортерів на зовнішніх ринках. З пропозицією щодо надання послуг Установи в рамках етапів грантової програми можна ознайомитись за посиланням.

Офіс з просування експорту готовий сприяти Заявникам в реалізації грантової заявки шляхом надання обраних послуг (або комплексного спектру послуг), необхідних для успішної діяльності експортерів на зовнішніх ринках, зокрема:

 • підвищення професійних знань та навичок, необхідних для участі в міжнародній торгівлі;
 • надання інформаційних та аналітичних послуг для експортерів, що включають визначення та вивчення перспективних ринків для експорту;
 • підготовка інформації про чинні умови та можливості виходу на нові ринки (ЄС), що включають інформацію про регуляторні вимоги, методи відповідності цим вимогам та правила маркування;
 • надання консультацій з метою підготовки та планування розвитку експорту;
 • перевірка сформованих ідей щодо виходу на зовнішні ринки, що включає аналіз можливих перешкод в ході реалізації ідеї та рекомендації із запобігання експортних ризиків;
 • допомога в розробці експортної стратегії та покрокового плану дій щодо виходу компанії на закордонний ринок;
 • сприяння в пошуку експортних консультантів із відповідною експертизою та допомога у розробці опису обсягу необхідних робіт для виконання консультантом;
 • організація заходів зі сприяння торгівлі, що включають повний цикл робіт з планування та реалізації торгових місій, виставок, запрошення та приймання іноземних баєрів в Україні;
 • аналіз ефективності діяльності компаній після В2В-зустрічей із закордонними партнерами;
 • проведення інформаційних заходів, пов’язаних з пошуком партнерів та дистриб’юторів.

Контакти

Надсилайте всі запитання щодо цього запиту на електронну адресу: Grants@CEPUkraine.org з зазначенням «ЗПЗ-2019-008» у темі електронного листа. Програма КЕУ допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування.

Зверніть увагу: Офіс з просування експорту не надає консультації щодо процедури подання заявок.

Для запиту до Офісу з просування експорту з метою співпраці в рамках запиту на подання грантових заявок, Заявник має підготувати наступні документи:

 1. Сформувати пропозиції партнерства (в довільній формі, зазначивши передбачуваний обсяг робіт);
 2. Надати попередній перелік компаній, що входять до складу експортного альянсу.

Документи, разом із супровідним листом, приймаються з 6 грудня 2019 року на електронну адресу partnership@epo.org.ua з зазначенням «USAID CEP Export Alliance Grant» у темі електронного листа.

Етап узгодження співробітництва між Установою та Заявником відбувається після ознайомлення з надісланими документами. Кінцевий термін подачі пропозицій для партнерства – 5 лютого 2020 року.

На етапі отримання та розгляду запиту від Заявника щодо співпраці, Офіс з просування експорту зобов’язується не поширювати, не продавати та не передавати будь-яким іншим чином третім особам зібрані персональні дані та документи.

Довідково

Впродовж останнього року, експерти Офісу успішно реалізували низку проектів з підтримки експортерів та підприємців у партнерстві з бізнес-об’єднаннями та донорами, а саме:

 • Організація колективних стендів на виставках в Великій Британії (TechXLR8, спільно з Київським ІТ Кластером за фінансової підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»), Канаді (Innovation Corner, Ukraine House Toronto, спільно з Канадсько-українським проектом підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS), за фінансової підтримки Уряду Канади), та ОАЕ (Gulfood Exhibition, спільно з центром підтримки експорту КТПП, Радою з питань експорту продовольства України, Українським Бізнес Хабом в країнах Близького Сходу та Міжнародним торговим центром за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи ЄС EU4Business);

 • Організація торгових місій в ОАЕ (Спільно з Асоціацією Укркондпром, за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (UN FAO) та фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи ЄС EU4Business), Індію, Німеччину, Грузію, Данію та Швецію (Спільно з проектом «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків» за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи ЄС EU4Business), Велику Британію (Спільно з Українською Асоціацією Меблевиків за фінансової підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України») та Норвегію (Спільно з Асоціацією IT Ukraine, за фінансової підтримки Уряду України та програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»).

 • Організація спеціальної події Surf Pitch Night (Web Summit, Португалія, спільно з UTEW Tech Tribe, TechUkraine, Асоціацією IT Ukraine за фінансової підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Deutsche Gesellschaft Für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH);

 • Підготовка оглядів по секторам «Харчова промисловість» (Грузія, Ізраїль, Швеція, Данія та Фінляндія), «Легка промисловість» (Німеччина), «Аерокосмічні технології» (Індія), «Зелені технології» (Індія) – спільно з проектом «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків» за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи ЄС EU4Business;

 • Навчальні програми Експортна Революція в Україні (2017-2019, Turundusproff OU у співпраці з Офісом з просування експорту за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії, Проект з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги); Експортна Еволюція в Україні (2019-2020, оновлена за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у співпраці з Офісом з Просування Експорту та Turundusproff OU); Креативний Експорт в Україні (2018-2020, Turundusproff OU у співпраці з Офісом з просування експорту за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії, Проект з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги), Train the Trainers (2019, Turundusproff OU у співпраці з Офісом з просування експорту за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії, Проект з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги).

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності