Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Taxation

Як мобілізованому ФОПу звільнитись від податкових зобов'язань в період дії воєнного стану

img

Відповідно до абзаців першого і другого п. 25 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України самозайняті особи, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності за податком на доходи фізичних осіб і єдиним податком на весь період військової служби. 

 

Що робити мобілізованому ФОПу, якщо надходять нарахування єдиного податку та податкові вимоги?

Для отримання звільнення від нарахування, сплати та подання податкової звітності за податком на доходи фізичних осіб і єдиним податком потрібно подати заяву самозайнятої особи та копію військового квитка або іншого документа відповідного державного органу, де зазначені дані про призов на військову службу під час мобілізації. Ці документи подаються до органу доходів і зборів, де самозайнята особа має податкову реєстрацію, протягом 10 днів після її звільнення зі служби.

Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

У разі, коли у ФОПа є наймані працівники, які продовжують працювати, то він зможе виконати всі свої обов'язки щодо нарахування та сплати податків після повернення з військової служби. Також ФОП може призначити уповноважену особу, яка займатиметься нарахуванням ПДФО, ВЗ та ЄСВ на доходи працівників. Суми нарахованих уповноваженою особою податків сплачуються до бюджету демобілізованою фізичною особою-підприємцем протягом 180 днів із першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Водночас в умовах воєнного часу всі суб'єкти господарювання звільнені від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв'язку з настанням форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених Торгово-промисловою палатою України (пп. 112.8.9 ПКУ).