Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Taxation

Усунення подвійного оподаткування між Україною та Японією: Уряд схвалив законопроєкт про ратифікацію конвенції

img

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про ратифікацію Конвенції між Урядом України та Урядом Японії про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням та Протоколу до неї». Конвенція та Протокол до неї сприятимуть уникненню подвійного оподаткування, запобіганню ухиленню від сплати податків, взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі.             

 

Конвенція про усунення подвійного оподаткування

Конвенцією встановлюються правила розподілу між Україною і Японією прав оподаткування певних видів доходів, які резиденти однієї держави отримують з джерел в іншій державі, зокрема обмежується право країни, що є джерелом доходу, на оподаткування:

  • дивідендів (5% — для дивідендів, які отримує компанія держави, що володіє принаймні 25 % капіталу компанії іншої держави, яка такі дивіденди виплачує);
  • процентів (10% та 5%, якщо бенефіціарним власником процентів є банк, страхова компанія або торговець цінними паперами, або визнаний пенсійний фонд, або якщо проценти сплачуються щодо боргових вимог, що виникають у результаті продажу обладнання чи товарів або надання послуг у кредит);
  • роялті (5%). 

 

Також у Конвенції визначаються методи усунення між Україною та Японією подвійного оподаткування, встановлюються домовленості щодо обміну податковою інформацією між податковими органами країни та проведення процедури взаємного узгодження, що здійснюється  компетентними органами у разі, якщо резидент однієї з держав вважає, що в результаті дій однієї чи обох держав він піддаватиметься оподаткуванню, яке не відповідає положенням цієї Конвенції.  

Надалі ратифікувати Конвенцію про усунення подвійного оподаткування та Протокол до неї має Верховна Рада України. Цей крок забезпечить правові підстави для завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності документом. Остаточно Конвенція почне діяти через 30 днів після дати отримання останнього повідомлення, що підтверджує виконання державами внутрішніх процедур.