Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Initiatives

Перевірка кібербезпеки для 500 компаній: презентовано Програму з кібердіагностики бізнесу

img

Міністерство цифрової трансформації, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес та Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» презентували Програму з кібердіагностики бізнесу. Ініціатива має допомогти українським підприємствам зрозуміти, у якому стані перебуває кібербезпека на підприємстві, а також надати рекомендації щодо покращення їх стійкості в цифровому середовищі.

«Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. Щоб посилити кіберстійкість, ми шукаємо швидкі та інноваційні рішення, які допоможуть протистояти кіберзагрозам. Одне з них — Програма кібердіагностики бізнесу. Це можливість для підприємців посилити кіберзахист, передбачити можливі атаки та бути готовими їх знешкодити. Вдячний партнеру проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України. 

 

500 компаній зможуть безоплатно скористатися однією з трьох послуг:  
  1. Тест на проникнення — дає змогу симулювати потенційні кібератаки та виявляти вразливості цифрової інфраструктури компанії.

  2. Тест безпеки застосунку — допоможе виявити потенційні вразливості та надати рекомендації щодо їх усунення. 

  3. Оцінка вразливостей інформаційного середовища — комплексний аналіз безпечності цифрової інфраструктури компанії. 

 

Перед поданням заявки на отримання безоплатної послуги з кібердіагностики представники малого та середнього бізнесу зможуть пройти самооцінювання рівня кібербезпеки компанії, який дасть змогу зрозуміти, чи потребує підприємство посилення захисту цифрової інфраструктури та яка послуга з діагностування для них буде релевантною. 

«У Мінцифрі ми активно впроваджуємо нові сервіси та послуги, сприяючи цифровій трансформації бізнесу. Спільно з партнерами ініціювали Програму з кібердіагностики бізнесу, щоб зміцнити й захистити українських підприємців від кіберзагроз. Програма допоможе п’ятистам бізнесам провести якісну кібердіагностику, протестувати продукти або цифрове середовище організації та посилити свою цифрову безпеку», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.

 

 

Для кого? 
  • Представників малих та середніх підприємств, які зареєстровані в Україні, працюють з персональними даними та мають цифрову інфраструктуру (застосунки, вебсайти, працюють з хмарними сховищами даних тощо)
  • Компаніям, які надають послуги у сфері кібербезпеки й готові допомогти українському бізнесу захиститися від невидимих загроз 
«USAID пишається тим, що підтримує Програму з кібердіагностики бізнесу. Внаслідок розв’язаної росією війни українські підприємства відчувають дедалі більші загрози в кіберпросторі. У межах цієї Програми ми прагнемо заохотити бізнес вкладати ресурси в запобіжні заходи з кібербезпеки, створюючи ідеальну комбінацію, що забезпечує співпрацю між українськими підприємствами та надавачами кібербезпекових послуг. Програма допоможе підприємствам захиститися від зловмисних кібератак, а це дасть змогу українському бізнесу й далі бути рушієм розвитку економіки попри те, що розв’язана росією війна досі триває в Україні»», — наголосив Карл Вурстер, керівник відділу цифрового розвитку Місії USAID в Україні.
 

«Програма з кібердіагностики бізнесу — важливий крок до підвищення кібербезпеки українських підприємств. За даними Information Systems Security Partners, до 40% керівників підприємств малого та середнього бізнесу по всьому світу не затвердили план дій у разі кібератаки. Спільно з партнерами ми створили ефективний інструмент, який допоможе підприємцям оцінити стан цифрової безпеки у своїй компанії, захиститися від невидимих загроз, які впливають на конфіденційність, а також уберегтися від втрати даних, репутаційних та фінансових збитків», — підкреслив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту. 

 

 

Як взяти участь?

Щоб отримати безоплатну послугу з кібердіагностики, потрібно:

  • Зареєструватися на спеціальному розділі порталу Дія.Бізнес
  • Вибрати послугу та взяти участь в аукціоні
  • Засвідчити договір на порталі цифровим підписом та домовитися з надавачем послуг про дату проведення кібердіагностики

«Наша команда є адміністратором програми з кібердіагностики й докладе максимум зусиль, щоб полегшити для бізнесу участь у ній. Реєстрація у відповідному розділі порталу Дія.Бізнес триває 15 хв, підписання всіх документів й актів виконаних робіт відбуватиметься онлайн, наші спеціалісти готові відповідати на запитання й контролювати, щоб послуги були надані вчасно та якісно. Для підприємця це унікальний шанс, можливо, вперше зіткнутися з питаннями кібербезпеки, і не самостійно або, ще гірше, після виникнення проблем, а в умовах, коли його готові підтримати протягом цього шляху», — Максим Нефьодов, Директор з інноваційних рішень KSE Institute.

 

Окрім того, спеціальний розділ на порталі Дія.Бізнес містить Каталог продуктів з кібербезпеки, який налічує понад 200 продуктів у 35 категоріях: системи виявлення кібератак, технології брандмауре, інструменти шифрування, навчальні програми.

 

Дізнатися більше та подати заявку на отримання / надання послуг можна за посиланням. 

 

Запис презентації Програми доступний за посиланням.

Довідково:

  • Програма з кібердіагностики бізнесу реалізується за сприяння Міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Виконавець програми — Київська школа економіки.