Мінекономіки запрошує бізнес до участі у підготовці запитань щодо торговельних політик країн

Міністерство економіки України повідомляє, що з травня до грудня 2025 року відбудуться огляди торговельних політик Республіки Кабо-Верде, Королівства Норвегія, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Туніської Республіки, Королівства Таїланд.
Для чого?
Метою проведення таких оглядів є підвищення прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ.
Члени СОТ, зокрема й Україна, можуть надсилати свої запитання члену СОТ (митній території), що проходить Огляд, і отримувати від нього письмові відповіді. Запитання можуть стосуватися будь-яких аспектів торговельної, економічної та інвестиційної політики тощо. Орієнтовно через шість тижнів після проведення засідань надіслані запитання і надані відповіді публікують на офіційному вебсайті СОТ.
Таким чином, механізм оглядів торговельних політик членів СОТ є корисним інструментом для пошуку та отримання інформації про умови міжнародної торгівлі.
Вигоди для бізнесу
Розуміння особливостей торговельних режимів членів СОТ може бути корисним українським компаніям, які вже здійснюють міжнародну торговельну діяльність або мають плани щодо виходу на нові зовнішні ринки.
З метою залучення представників українського бізнесу до процесу підготовки до оглядів торговельної політики членів СОТ Мінекономіки розробило анкети-опитувальники.
У них підприємства, установи та інші зацікавлені особи можуть сформулювати свої запитання до країн, які проходитимуть огляди.
Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого переліку запитань, що надсилатимуть до Секретаріату СОТ від України.
Анкети-опитувальники
(засідання заплановано на 14 та 16 травня 2025 року)
(засідання заплановано на 30 червня та 2 липня 2025 року)
(засідання заплановано на 28 та 30 жовтня 2025 року)
(засідання заплановано на 25 та 27 листопада 2025 року)
(засідання заплановано на 1 та 3 грудня 2025 року)