Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Export

Мінагрополітики працює над відкриттям нових ринків для агровиробників

img

Нещодавно відбулася Друга міжнародна конференція «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South» («Глобальний Крим. Розуміння України через Південь»). 

 

Під час заходу заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець окреслила пріоритети роботи Мінагрополітики, акцентувавши увагу на вступі до Європейського Союзу, розвитку тваринництва, реформі системи зрошення, якісному переході України від аграрної моделі економіки до агроіндустріальної та підтримці агровиробників на прифронтових територіях. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Заступниця міністра заявила, що для реалізації цього завдання для України важливий вихід агропродукції, крім європейського, на нові ринки. За її словами, Україна почасти на них вже вийшла або планує вийти найближчим часом.

Як зазначено, серед потенційних країн, куди Україна може постачати продовольство, країни Латинської Америки та Карибського басейну: Болівія, Гондурас, Еквадор, Гватемала, Колумбія, Тринідад і Тобаго, Ямайка та Беліз; Близький Схід та Африка — Ліван, Союз Коморських островів, Республіка Чад, Республіка Гана. 

Людмила Шемелинець також повідомила, що прогноз врожаю зернових і олійних культур в Україні цього року — 75 млн тонн і цього достатньо для забезпечення внутрішньої та міжнародної продовольчої безпеки.

«Сьогодні ми маємо хорошу динаміку експорту. Фактично навіть під час широкомасштабної війни Україна не втратила у вартісному показнику. В середньому щороку валютна виручка від агроекспорту складає 22 млрд доларів. Нашу продукцію чекають і в Південно-Східній Азії, і країнах Африки, тому диверсифікувати канали поставок нашого продукту — це зобов'язання і пріоритет Мінагрополітики», — додала вона.