Каталог імпакт-підприємств: знайдіть інвестиції чи бізнеси
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Каталог об’єднує компанії, які розв'язують глобальні виклики від змін клімату — до підтримки вразливих груп населення, і орієнтований на інвесторів, які прагнуть поєднати фінансовий дохід із підтримкою соціального бізнесу в Україні.
Інвестори, що зацікавилися певною компанією, можуть зв’язатися з нею напряму через контакти, вказані в каталозі у профілі бізнесу. Більше про те, як працює імпакт-інвестування та його ключові аспекти, можна дізнатися в інформаційному матеріалі.
Ключові напрями діяльності імпакт-бізнесів:
Зелені інновації: технології з відновлюваної енергії, екологічного пакування, переробки відходів і скорочення вуглецевого сліду.
Соціальні підприємства: бізнеси, які інтегрують у роботу вразливі групи, надають освітні та медичні послуги.
Рішення для громад: ініціативи, що забезпечують безпечніше, комфортніше життя громадян.
Наприклад, серед компаній каталогу є ті, що виготовляють біорозкладне пакування, міцелійну шкіру, електромобілі для людей з інвалідністю та впроваджують інновації у точному землеробстві.
«Підтримка підприємців — пріоритетний напрям роботи Мінцифри. У межах національного проєкту Дія.Бізнес, разом із партнерами ми створюємо можливості для бізнесу зростати та масштабуватися. Одна з них — Інвестиційний каталог імпакт-підприємств. Він об’єднує соціально відповідальний бізнес, який використовує інновації, щоб досягти сталого розвитку й розв’язати соціальні проблеми, та інвесторів, готових підтримати проєкти. Переконана, що такий підхід посилить підприємницьку екосистему й надасть змогу українським підприємцям розвивати економіку та покращувати життя громад», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
У каталозі імпакт-бізнесів вже представлено близько 30 українських компаній, які працюють у сферах сталого розвитку. Він поступово наповнюється, а подати заявку на включення свого бізнесу можна заповнивши реєстраційну форму
«Сьогодні 89,6% українських підприємств залучені до допомоги країни під час війни, зокрема 65,4% допомагають Збройним силам України. Такий рівень соціальної відповідальності бізнесу свідчить про готовність підприємців вирішувати не лише економічні, а й суспільні виклики. У цьому контексті каталог імпакт-підприємств на порталі Дія.Бізнес стає інструментом, що дозволяє інвесторам знаходити проєкти для інвестицій, а бізнесам — долучатися до каталогу, демонструючи свою соціальну та екологічну активність. Це важливий крок до створення нової моделі економіки, орієнтованої на сталий розвиток.», — зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу розвитку підприємництва та експорту.
Потенціал імпакт-підприємництва
За даними Global Impact Investing Network (GIIN), міжнародний ринок імпакт-інвестицій перевищує $1 трлн і стрімко зростає. В Україні цей напрямок стає все більш популярним, оскільки інвестиції в імпакт-бізнеси працюють над розв'язанням соціальних викликів або проблем сталого розвитку.
«Імпакт-інвестиції — це не просто модний тренд. Це спосіб створювати позитивні зміни, отримуючи при цьому фінансовий результат. Українські підприємці вже довели свою спроможність до змінотворення локально і готові масштабуватись, щоб ще більше сприяти відновленню української економіки. Цей каталог — провідник до таких інвестиційних можливостей. Крім того, він добре демонструє, наскільки важливою є взаємодія різнопланових організацій, що підтримують імпакт-підприємництво. Саме заради цієї синергії ми і запустили Альянс The Possible», — зазначає Анастасія Слепцова, співлідерка Альянсу The Possible.
Підтримка імпакт-підприємців є ключовою для сталого розвитку України. Належна підтримка забезпечує доступ до фінансування, експертної підтримки та освітніх програм.
«Дослідження Глобального альянсу соціального підприємництва Фонду Шваба (січень 2024) показало, що у світі налічується близько 10 мільйонів соціальних підприємств, які генерують $2 трильйонів доходу та створюють понад 200 мільйонів робочих місць. У Великобританії третина таких бізнесів молодше трьох років, що свідчить про зростаючий інтерес до соціального підприємництва. В Україні цей тренд особливо помітний після початку повномасштабного вторгнення: кількість заявок на інкубаційні програми SILab Ukraine зросла з 70-100 до майже 300 у 2024 році. Діяльність соціальних підприємців та імпакт бізнесів є надважливою для відновлення та повоєнного розвитку України. Саме тому інвестування в такі бізнеси робить імпакт-інвесторів залученими до процесів сталого економічного та соціального розвитку країни», — Анна Гулевська-Черниш, співзасновниця SILab Ukraine.
Інвестування у вирішення глобальних викликів трансформує економіку, і навіть в умовах війни Україна пропонує інноваційні підходи, що розв'язують нагальні проблеми та створюють нові можливості для бізнесу.
«Українська модель імпакт-підприємництва є унікальною завдяки своїй адаптивності до надскладних умов, де бізнес і соціальний вплив стають невідʼємними. Ці підприємства вирішують критично важливі виклики — від підтримки громад, постраждалих від війни, до розвитку зеленої економіки. Український соціальний венчурний фонд вже підтримав 64 імпакт-компанії від початку повномасштабного вторгнення, і деякі з них успішно масштабуються на рівні громад, демонструючи новий спосіб мислення, орієнтований на відновлення економіки. Такі бізнеси є основою для сталого відновлення нашої країни та створюють можливості для інвесторів, які прагнуть поєднати фінансовий дохід із позитивним впливом на суспільство», — підкреслює Олена Калібаба, СЕО Українського соціального венчурного фонду.
Для отримання контактів або консультації щодо конкретного бізнесу інвестори можуть звернутися до інвестиційного менеджера в The Possible, Марії Шмельової за електронною адресою Maria.Shmelova@civic.co.
Отримати додаткову інформацію щодо проєкту можна у комунікаційного менеджера The Possible Ангеліни Аджийської за електронною адресою angelina.adzhyiska@civic.co.
Довідково:
Інвестиційний каталог імпакт-підприємств на порталі Дія.Бізнес створено за ініціативи альянсу організацій The Possible — Українського соціального венчурного фонду (USVF), Greencubator, Promprylad, SILab Ukraine за підтримки міжнародної організації Civic та Save The Children, Global Ventures та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту.