Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Grants

Грантовий конкурс із розвитку підприємництва в Україні

img

Посольство України в Королівстві Норвегії за підтримки Дирекції зі співробітництва у сфері розвитку (Norad) у межах «Програми Нансена для України» оголошують про початок прийому проєктних заявок на грантову програму з розвитку підприємництва в Україні. Ініціатива спрямована на підтримку перспективних для інвестування проєктів у сферах енергетики, інфраструктури та продовольчої безпеки, які сприятимуть перетворенню економіки України з експортера первинної сировини на потужного виробника готової продукції з високою доданою вартістю. Загальний бюджет грантового конкурсу становить 30 000 000 норвезьких крон (близько 2,73 млн доларів США) у 2024 році. 

 

Для кого?

Участь у конкурсі можуть взяти українські, норвезькі та міжнародні підприємства. Перевага надаватиметься тим проєктам, які зроблять найбільший внесок у досягнення цілей грантової програми, пріоритетами якої є:

  • Підвищення спроможності України самостійно вирішувати свої майбутнє
  • Покращення фінансової стабільності держави та підтримка критично важливих суспільних функцій
  • Удосконалення державного управління відповідно до вимог вступу до ЄС 

 

Заявки від холдингових, інвестиційних, консалтингових компаній, а також постачальників обладнання до участі не прийматимуться. 

 

Про програму

У межах конкурсу підтримку отримають проєкти з таких секторів:

  • Енергетика: фокус на сталому виробництві енергії та переході до нього.
  • Продовольча безпека, сільське господарство та виробництво харчових продуктів: пріоритет на ефективності та модернізації сільського господарства та виробництві харчових продуктів.
  • Інфраструктура: підприємства, пов'язані з виробництвом засобів, необхідних для відновлення України (критичної інфраструктури, шкільних будівель, лікарень тощо). 

 

Грантове фінансування, надане в межах конкурсу, спрямоване на зменшення ризиків перед прийняттям інвестиційних рішень і може бути використане на написання техніко-економічного обґрунтування, створення нових підприємств, розширення існуючого бізнесу або навчання місцевого персоналу. 

Залучений грант може покривати до 70% проєктних витрат, 30% покриває заявник самостійно. Мінімальна сума гранту може становити 1 000 000 норвезьких крон (близько 91 000 доларів США), при цьому грантове фінансування не може перевищувати 20% річного обороту заявника. Очікується, що підтримку у 2024-2025 роках можуть отримати від 5 до 10 проєктів. Загальний бюджет грантового конкурсу становить 30 000 000 норвезьких крон (близько 2,73 млн доларів США) у 2024 році. 

Проєктна діяльність, яка може бути підтримана, включає:

  • Техніко-економічні обґрунтування для створення нових проєктів, а також розширення існуючих проєктів.
  • Пілотне виробництво в межах етапу техніко-економічного обґрунтування для створення бізнесу.
  • Гарантії та премії за ризик для фінансування.
  • Додаткові витрати на основну місцеву, громадську інфраструктуру та інвестиції, необхідні для реалізації основного проєкту. Для таких типів видатків гранти можуть покривати до 80% витрат.
  • Професійне навчання персоналу, пов’язане зі створенням бізнесу, включаючи можливості для жінок для здобуття навичок у секторах з високим попитом відповідно до Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву у заробітній платі до 2030 року.

 

Не передбачається фінансування таких напрямків:

  • Діяльність з продажу та маркетингу.
  • Адміністративні витрати, що перевищують адмінвитрати, безпосередньо пов'язані з проєком.
  • Капітальні інвестиції, що перевищують 20% від загальної вартості пілотного проєкту.
  • Проєкти, пов'язані зі зброєю, іншими військовими матеріалами, наркотиками, алкогольними напоями, тютюном.
  • Основні інвестиції, що є предметом техніко-економічного обґрунтування. 

 

Як взяти участь?

Процес подання заявок відбувається у два етапи:

  1. На першому етапі заявники повинні подати коротку концептуальну записку, а також фінансові звіти за останні два доступні фінансові календарні роки (англійською мовою) і підтвердити, що вони відповідають мінімальним критеріям грантової ініціативи для отримання підтримки.    
  2. Успішні заявники будуть запрошені подати повні заявки та іншу необхідну документацію в межах другого етапу. 

 

Подання заявок та необхідної документації відбувається через портал Norad.  Конкурс триватиме до вичерпання бюджету.

Ознайомитися з деталями грантової програми можна за посиланням.