Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Grants

Грантовий конкурс із підтримки інноваційних проєктів зеленої та цифрової трансформації

img

Європейський Союз у межах програми «Єдиний ринок» оголошує про старт конкурсу «Спільні ініціативи кластерів (EUROCLUSTERS) для відновлення Європи». Ініціатива спрямована на підтримку інновацій, нових технологій, що посилюють стратегічну автономію ЄС, сприяють екологічному й цифровому переходу та забезпечують стійкість економіки. Загальний бюджет конкурсу — 42 000 000 євро.

 

Конкурс також спрямований на досягнення таких додаткових цілей:

  • Створення мереж і стратегічних партнерств для підвищення стійкості промислових екосистем ЄС через розвиток та зміцнення ланцюгів доданої вартості в Єдиному ринку ЄС.
  • Організація навчання для підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників, а також залучення талантів.
  • Міжнародне розширення для покращення доступу до глобальних ланцюгів постачання та вартості.

 

Подавати проєктні заявки можна за одним із таких напрямів:

  • Напрям 1: Зосереджений на технологіях з нульовим рівнем викидів та критично важливих сировинних матеріалах. Він охоплює ланцюги доданої вартості в межах або між промисловими екосистемами для забезпечення надійного та сталого постачання технологій із нульовим рівнем викидів, включно з розширенням виробничих потужностей для таких технологій, захистом стійкості ланцюгів постачання, а також запуском або розширенням видобутку, обробки або переробки стратегічної сировини чи виробництвом матеріалів, здатних замінити стратегічну сировину у ключових технологіях.
  • Напрям 2: Охоплює ланцюги доданої вартості, не включені в Напрям 1.

 

Очікується, що фінансування отримають щонайменше 16 проєктів, зокрема не менше 8 проєктів у межах Напряму 1. Максимальна тривалість кожного проєкту може становити до 36 місяців. Загальний бюджет конкурсу — 42 000 000 євро.

 

Для кого?

Взяти участь у конкурсі можуть заявники (бенефіціари та афілійовані особи), які відповідають таким критеріям:

  • юридичні особи (державні або приватні);
  • зареєстровані в одній із прийнятних країн, а саме: держави-члени ЄС (включно із заморськими країнами та територіями (ОСТ), країни поза ЄС — країни Європейської економічної зони, а також держави, асоційовані з програмою Єдиного ринку (включно з Україною);
  • є або представляють кластерну організацію, мережу кластерів програми Єдиного ринку (SMP) або інші організації, що підтримують екологічний та цифровий перехід і зміцнення стійкості ЄС.

 

Пропозиції мають бути подані консорціумом щонайменше з трьох заявників (бенефіціарів, не афілійованих осіб), який відповідає таким умовам:

  • мінімум три кластерні організації або мережі кластерів з трьох різних держав-членів ЄС;
  • щонайменше половина партнерів у кожному консорціумі (Єврокластері) мають бути кластерними організаціями або мережами кластерів, зареєстрованими або тими, що подалися на реєстрацію на ECCP до кінцевого терміну подання пропозицій;
  • консорціум-заявник повинен включати щонайменше одного партнера з менш розвиненого регіону держави-члена ЄС.

     

Інформаційна сесія

14 листопада 2024 року EISMEA у співпраці з Генеральним директоратом Європейської комісії з внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП (DG GROW) проведуть інформаційну сесію. На заході учасники отримають відповіді на актуальні питання щодо конкурсу, а також детальніше ознайомляться з фінансовими аспектами та процедурою реєстрації. 

Зареєструватися на сесію можна за посиланням

 

Як взяти участь?

Для участі в конкурсі потрібно подати заявку разом з пакетом необхідним документів за посиланням. Дедлайн подання заявок — 5 лютого 2025 року.