Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

News
Initiatives

Держава компенсувала підприємцям 270 млн грн за працевлаштування 13 400 ВПО з початку 2024 року

img

Майже 10 000 роботодавців отримали від держави 270 млн гривень у межах Програми надання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб із початку 2024 року. Ініціатива має на меті пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення.

Упродовж цього часу на українських підприємствах було працевлаштовано 13 400 ВПО. Понад пів тисячі з них — люди з інвалідністю. Найбільше внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано у Дніпропетровській, Харківській областях та місті Києві. 

 

Як отримати компенсацію?

За кожного працевлаштованого з-поміж ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (8 000 грн) впродовж 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю — впродовж 6 місяців. 

Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації разом з пакетом необхідних документів:

  • Відомостями про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу контролю і мають відмітку в паспорті)

  • Документом, що підтверджує працевлаштування

  • Копією довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

  • Копією наказу про працевлаштування особи

 

Подати заяву на отримання компенсації можна через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.

Довідково:

  • Програма надання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.