Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Initiatives
Grants

Акселераційна програма підтримки та масштабування екологічних інновацій

img

Програма розвитку ООН (ПРООН) за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща оголошують про запуск програми BOOST: Green Futures Challenge. Ініціатива має на меті виявити, розвинути та масштабувати інноваційні зелені рішення стартапів та малих і середніх підприємств в Україні та Молдові.

До участі в програмі буде відібрано до 40 команд, які працюють над сталими, цифровими рішеннями та рішеннями у сфері циркулярної економіки, що сприяють зеленому відновленню та економічній стійкості. Переможці акселератора матимуть можливість отримати до 20 000 доларів США кожен на реалізацію ідей.

 

Про програму

Акселераційна програма триватиме з червня по вересень 2025 року і включатиме чотири ключові модулі, менторський супровід та обмін досвідом між учасниками (peer-to-peer) із таких тем:

  • Випереджувальні інновації для стартапів: форсайт, системне мислення та новітні технології (AI, блокчейн) для формування стратегій в умовах змін.

  • Управління впливом на Цілі сталого розвитку: узгодження діяльності та бізнесу з ЦСР, створення фреймворків для оцінки впливу та комунікація імпакту потенційним інвесторам.

  • Бізнес-моделі сталого розвитку: інструменти для створення прибуткових та стійких зелених підприємств (зокрема Triple-Layered Business Model Canvas).

  • Сторітелінг і пітчинг: підготовка результативних пітчів (презентацій для інвесторів), залучення фінансування через краудфандинг, імпакт-інвестиції або гранти.

 

Demo Day відбудеться у вересні 2025 року і передбачатиме представлення рішень журі у складі інвесторів, лідерів та партнерів екосистеми. Переможці матимуть можливість отримати фінансування у розмірі до 20 000 доларів США кожен із загального фонду в 120 000 доларів США.

 

У межах програми будуть підтримані рішення в таких пріоритетних сферах:

  • Енергетична безпека та сталий доступ до енергії

  • Циркулярна економіка та сталі бізнес-моделі

  • Кліматично стійка інфраструктура та сталий розвиток міст

  • Зелене фінансування та імпакт-інвестиції

  • Рішення, пов’язані з відновленням та стійкістю (наприклад, охорона здоров’я та догляд)

 

Для кого?

Участь у програмі можуть взяти стартапи та підприємства, які: 

  • юридично зареєстровані в Молдові та Україні та мають до 50 співробітників; 

  • мають готовий мінімально життєздатний продукт (MVP) або робочий прототип; 

  • готові брати активну участь у всіх етапах програми.

 

Також заохочуються спільні заявки (наприклад, партнерство між українськими та молдовськими підприємствами). 

 

Інформаційна сесія

24 квітня 2025 року для зацікавлених учасників буде проведено інформаційну сесію щодо деталей програми. Реєстрація — за посиланням.

 

Як взяти участь?

Процес подання заявок складається з двох етапів:

  1. Заповнення короткої анкети, під час якої учасники нададуть інформацію про компанію/стартап, опишуть пропоноване рішення та поділяться мотивацією — за посиланням. Дедлайн подання — 8 травня 2025 року

  2. Заповнення повної заявки: після попередньої реєстрації учасники отримають офіційне запрошення подати розширену заявку, яка включатиме детальний опис пропозиції та відеопрезентацію. Дедлайн подання — 25 травня 2025 року.

 

Ознайомитися з деталями програми можна за посиланням.