Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна і Молдова домовилися про спрощення режиму залізничного транзиту вантажів під час перетину кордону

02 Травня 2023 10:23

Україна і Молдова домовилися про спрощення режиму залізничного транзиту вантажів під час перетину кордону

Віцепрем’єр-міністр - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова Лілія Дабіжа підписали Протокол про внесення змін до Угоди між Урядами України та Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Документом передбачено спрощення контрольних процедур залізничного транзиту вантажів з пунктом відправлення та пунктом призначення Україна або Республіка Молдова, або коли пункт відправлення або пункт призначення знаходиться на території третьої держави, наприклад, Румунії.

Тобто запроваджується проїзд без зупинки територією України між пунктами пропуску «Фрікацей – Етулія» та «Рені – Джурджюлешть», що сприятиме збільшенню обсягу вантажів, які перевозять залізницею.

«Запровадження беззупинкового проїзду між пунктами пропуску «Фрікацей – Етулія» та «Рені – Джуржюлешть» в обох напрямках дозволить нам пришвидшити та наростити обсяги перевезень залізницею.

Це важливі зміни для подальшого розвитку всього Дунайського портового кластеру. Разом з тим, ми зосереджуємо зусилля над розвитком інфраструктури у морських портах Ізмаїл та Рені для розширення номенклатури вантажів.

У минулому році нам вдалося перевалити понад 16 мільйонів тонн вантажів. Це втричі більше, ніж у довоєнний період. У цьому році ми плануємо й далі нарощувати обсяги перевезень через річку Дунай», – прокоментував віцепремʼєр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності