Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Україна та Польща досягли домовленостей про спрощення процедур під час експорту зернових та олійних культур

08 Березня 2023 14:05

Україна та Польща досягли домовленостей про спрощення процедур під час експорту зернових та олійних культур

У Варшаві відбулася зустріч міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та віцепрем'єр-міністра, міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Генрика Ковальчика. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей, які викладені у спільній заяві:

  • З метою покращення та упорядкування транзиту українських зернових та олійних культур через територію Польщі, з 8 березня 2023 року офіційні пломби (митні пломби) будуть обов'язково накладати на автомобільні транспортні засоби на митних пунктах, розташованих на польсько-українських прикордонних переходах.

  • У випадку залізничних перевезень, перевізник буде зобов'язаний накладати пломби на кожен вагон. Ці пломби контролюватимуть працівники Національної фіскальної адміністрації на польсько-українських прикордонних переходах.

  • Офіційні пломби будуть знімати співробітники Національної фіскальної адміністрації у трьох польських морських портах (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце).

  • У разі транзиту товарів до інших країн-членів ЄС, офіційні пломби будуть знімати в уповноважених пунктах зберігання, розташованих у цих країнах. У той же час запис про прибуття вантажу у заявлене місце з метою зняття пломб буде доступний через систему NCTS.

  • У разі транзиту до портів або інших країн-членів ЄС, за умови використання офіційних пломб, польська ветеринарна інспекція не буде проводити жодних перевірок.

  • У разі виявлення розбіжностей між заявленим та фактичним місцем вивантаження товару, українська сторона відсторонить експедиторів, які допустили такі розбіжності, від подальших транспортних операцій.

«Ми досягли взаємовигідних результатів. Важливо, що ці домовленості враховують інтереси як польських, так й українських фермерів, які транзитом везуть зерно до інших країн і до польських портів. Плануємо впровадити ці процедури у найближчі дні. І наступного тижня транспорт поїде вже за новими правилами. Це зменшить черги на кордонах і зробить більш комфортною торгівлю між нашими країнами», – наголосив Микола Сольський.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності