Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Зміни до вимог стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів

27 Вересня 2022 11:54

Зміни до вимог стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів

Міністерство аграрної політики та продовольства України внесло зміни до вимог щодо безпечності та якості молока і молочних продуктів.

Відповідні зміни затверджено наказом Мінагрополітики від 22.08.2022 № 595 «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118», який зареєстрований у Міністерстві юстиції від 16.09.2022 №10077/38413.

Зміни, які внесли до вимог стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів, є черговим кроком, що наближає молочний сектор України до вимог європейського законодавства. В першу чергу йдеться про удосконалення заходів щодо належної виробничої практики виробництва та обігу молока, що передбачають запровадження прозорої системи та простежуваності ведення записів та обміну даними про результати лабораторних досліджень (випробувань) з використанням інформаційно-комунікаційної системи компетентного органу.

Це дозволить операторам ринку молока та молочних продуктів своєчасно та неупереджено дотримуватись вимог статті 40 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Також запроваджено чіткі механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань), зокрема:

  • визначено методи, зокрема референс-методи для перевірки відповідності молока та молочної продукції затвердженим критеріям;
  • встановлено мінімальну періодичність досліджень на виявлення залишків ветеринарних препаратів та інгібіторів, щодо вмісту яких встановлено законодавчі обмеження та/або у кількості, що перевищує максимально допустимі рівні.

Крім того, деталізовано вимоги та критерії придатності молока, яке може використовуватися для споживання людиною, та поводження з молоком, яке не відповідає вимогам цього наказу.

Звертаємо увагу операторів молочного ринку, що зазначені зміни, затверджені наказом Мінагрополітики від 22.08.2022 № 595, набирають чинності з дня його офіційного опублікування, що заплановане попередньо на 30.09.2022.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності