Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Очікування агробізнесу України від ЄС: перегляд експортних квот та їх максимальне скорочення

20 Квітня 2022 11:57

Очікування агробізнесу України від ЄС: перегляд експортних квот та їх максимальне скорочення

Через військове вторгнення росії в Україну страждає гордість країни – сільське господарство, яке, за даними Держстату, спільно з сектором лісового господарства та рибництва минулого року становили 10,6 % ВВП.

Про це італійському інтернет-виданню «Аdnkronos» розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Щодо експорту, то цього року Україна повинна була експортувати 20 млн тонн пшениці з торішнього врожаю на світові ринки, але зробити це складно, оскільки морські порти заблоковані. У середньому в місяць Україна експортувала більше 5 млн тонн зернових, у березні – 1,4 млн тонн, серед них 200 тис. тонн продовольчої пшениці.

«Найближчим часом зберігається складність експорту, яка, очевидно, також позначиться на країнах, у які мало бути спрямовано зерно», – додав міністр.

Микола Сольський зауважив на суттєвій активній допомозі Європейського Союзу Україні.

«Основною допомогою є перегляд експортних квот та їх максимальне скорочення – це найважливіша підтримка, яку український аграрний бізнес очікує від країн ЄС. Крім того, ми звернулися з проханням спростити умови транзиту, щоб мати можливість використовувати порти у Балтійському морі та румунські порти у Чорному морі», – зазначив очільник Мінагрополітики.

«Війна в Україні порушила ринковий баланс, тому треба бути готовими до того, що ціни на продовольство зростатимуть. Це триватиме, поки знову не відновиться нормальний баланс попиту і пропозиції. Сьогодні пропозиція на світових ринках зерна значно впала. І не виключено, що високі ціни на зернові зберігатимуться ще 3–5 років», – резюмував Микола Сольський.

Новини за темою

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності