Customize Appearance

Text Size

Letter Spacing

Color

Success Stories

єРобота: харків’янка відкрила стоматологічний кабінет завдяки гранту від держави

28.12.2023, 13:00
Story Image

Історія харків’янки Олени Фінкевич доводить, що навіть з невеликим бюджетом, але бажанням працювати на себе, можна створити успішний бізнес.

Після початку повномасштабної війни стоматологиня із 13-річним досвідом лікарської практики вимушено виїхала з Харкова до Литви. За кордоном їй пропонували роботу за фахом і хорошою кар’єрною перспективою. Але жінка вирішила повернутися до України та розпочати у рідному місті власний бізнес. Завдяки державній грантовій програмі Власна Справа, яка впроваджується Міністерством економіки України, жінка відкрила стоматологічний кабінет і забезпечила роботою ще трьох людей.

 

Шлях до своєї справи

«Я була найманим працівником і власного досвіду ведення бізнесу в мене не було. Раніше я була звичайним лікарем і ніколи не торкалася організаційних моментів», — Олена Фінкевич

У Харкові жінка працювала стоматологом у клініці та мала 13 років лікарського стажу. Після початку війни у 2022 році Олена змушена була виїхати до Литви. Через деякий час перебування за кордоном почали з’являтися думки про те, щоб повернутися в Україну та почати працювати на себе.

«Деякі пацієнти писали мені, цікавилися, коли я повернуся в Україну і відновлю прийом. У клініку я повертатися не збиралася через неприємну ситуацію під час звільнення, тож розглядала різні варіанти», — Олена Фінкевич

Друзі радили їй почати власну практику, але страх брав гору, бо у власному бізнесі багато невідомого. Якось, гортаючи стрічку в інстаграмі, вона побачила на сторінці подруги анонс грантової програми Власна Справа, тож вирішила подати заявку на участь. Підприємиця зізнається, що написати грантову заявку та описати бізнес-ідею було нескладно. Вона зробила це впродовж одного вечора.

«У мене були пропозиції роботи за фахом за кордоном, але я відмовилася, тому що в мене було бажання повернутися в Україну. Усе це дало мені такий емоційний поштовх, що я за один вечір написала чорновий варіант грантової заявки», — Олена Фінкевич

Але навіть коли Олена дізналася, що виграла грант, до останнього вагалася, чи варто починати. 

«Був страх, раптом я не впораюся чи щось піде не так, в країні все ж таки війна, страх залишитися без пацієнтів», — Олена Фінкевич

У цей час вона вже повернулася в Україну і деякий час жила в Києві. До Харкова ще боялася повертатися через питання безпеки. У Києві, аби не сидіти без роботи, влаштувалася стоматологом. І це рішення остаточно вплинуло на рішення відкрити власний бізнес.

«Я попрацювала місяць чи два і зрозуміла, що не хочу, щоб хтось мною керував, диктував свої правила, коли мені працювати, а коли відпочивати. Я не згідна була з організацією праці і матеріалами, з якими мені доводилося працювати», — Олена Фінкевич

 

Розширення та найм працівників

За грантові кошти підприємиця придбала мінімальний набір необхідного обладнання, аби розпочати прийом пацієнтів у власному кабінеті.

«Я займаюся терапевтичною стоматологією, тому необхідне було обладнання для лікування кореневих каналів. Також придбала обладнання для реставрації зубів — фотополімерну лампу та допоміжні інструменти для моделювання пломб, стерилізаційні прилади для обробки інструментів та меблі», — Олена Фінкевич

My image

Загалом у заснування власної справи Олена Фінкевич інвестувала близько 400 000 гривень, із яких 250 000 грн — кошти в межах державної грантової програми Власна Справа. За умовами гранту на роботу потрібно було взяти двох людей. Тоді отримані від держави кошти покриються коштом сплачених податків упродовж трьох років і їх не потрібно буде повертати.

«У мене є троє найманих працівників — адміністратор, медсестра і лікар. І зараз я розглядаю питання, щоб взяти на роботу ще одну людину», — Олена Фінкевич

 

Люди повертаються до Харкова

Основна частина пацієнтів приходить до стоматологічного кабінету Олени Фінкевич за рекомендаціями друзів та знайомих. Також на прийом приходять люди, які лікувалися у неї ще в той період, коли вона працювала в інших клініках.

My image

Вона зізнається, що ще рік тому було важче знайти пацієнтів, бо в Харкові було менше людей. Але з часом мешканці міста почали повертатися. Перший великий потік повернення був у березні 2023 року, другий — влітку 2023 року.

«До війни у мене запис був приблизно на місяць наперед. Одразу після повернення у Харків було так, що сьогодні є пацієнти, завтра — немає. Зараз запис є приблизно на тиждень-два», — Олена Фінкевич

Вона додає, що частина пацієнтів — це ті, чиї лікарі виїхали і вирішили залишитися за кордоном. Відтак для фахівців, які залишилися в Україні, з’явилося вікно можливостей.

Олена зазначає, що заснувати свій бізнес та взяти грант Власна Справа від Міністерства економіки України було одним із найбільш вдалих рішень у її житті.

My image

Довідково:

Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:

  • Грант на власну справу

  • Грант на переробне підприємство

  • Грант для ветеранів та членів їхніх сімей

  • Грант на сад

  • Грант на теплицю

 

Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.