Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Аналіз ринку сільськогосподарської техніки в умовах повномасштабної війни

Україна є країною з потужним аграрним сектором, а також має значний експортний потенціал сільськогосподарської техніки.

З українською технікою добре знайомі аграрії Молдови, Польщі, Литви, Болгарії, Румунії, Грузії, інших економічно та технологічно близьких країн. Та й більш розвинені економіки не закриті для налагодження галузевих каналів збуту. Вироблені в Україні трактори та навісне обладнання вже експортують до Німеччини та Туреччини, збиральна техніка постачають до Франції, а елеваторне обладнання – до Китаю, США та Ізраїлю.

Початок широкомасштабної агресії Росії проти України шокував ринок сільськогосподарської техніки. За підсумками 2022 року грошова ємність ринку стиснулася на 21%. Найбільших втрат зазнали сегменти:

  • навісного обладнання: - (мінус) 50%,
  • іригаційної техніки: - (мінус) 40%,
  • збиральних машин: - (мінус) 37%.

Водночас ємність сегментів тракторів та обладнання для елеваторів не постраждала, а навіть дещо зросла. З метою забезпечення конкурентоздатності на внутрішньому та експортному ринках експерти сектору рекомендують шукати співпраці з іноземними партнерами, адже організація сучасного машинобудівного підприємства потребує великих капіталовкладень, можливості придбання та втілення передових технологій.

Дослідження здійснено компанією «Про-Консалтінг» на замовлення Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес за підтримки програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансує ЄС та уряд Німеччини і реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. GIZ Ukraine.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності